2 września 2007

Bez niespodzianek

Zagłębie Lubin zostało pierwszym liderem kobiecej ekstraklasy. Panie nie zgotowały kibicom żadnej niespodzianki. W każdym przypadku wygrywały zespoły wyżej notowane. Jako ostatnie (transmisja TV) do rywalizacji przystąpią mistrzynie Polski z Lublina. SPR zagra z Politechniką Koszalińską.

Najbardziej zacięty mecz odbył się w Jeleniej Górze. Finepharm-Carlos grała z 4. drużyną poprzednich rozgrywek Dableksem Gdańsk. Jak pisze portal jelonka.com oba zespoły rozpoczęły mecz nerwowo czego efektem były niecelne rzuty i niedokładne podania. Jako pierwsze wyrwały się z letargu dysponujące znacznie lepszymi warunkami fizycznymi akademiczkiki i całkowicie przejęły inicjatywę. Jeleniogórzanki bardzo słabo radziły sobie w ataku, zaś ich defensywa nie stanowiła monolitu, co skrzętnie wykorzystywały zawodniczki gości rzucając łatwe bramki przy biernej postawie gospodyń. W słabej dyspozycji była bramkarka Monika Maliczkiewicz oraz skrzydłowa Marzena Buchcic i rozgrywająca Marta Dąbrowska.

Obraz gry w pierwszym kwadransie po przerwie nie uległ zmianie. Dablex głównie dzięki znakomicie dysponowanej Karolinie Szwed (w całym meczu zdobyła 12 goli) pewnie prowadził różnicą 5-7 goli. W 41 min. było już 17:24 dla gości i wydawało się że emocje tego dnia już sie skończyły. W tym momencie trener Zdzisław Wąs dokonał zmiany w bramce gospodyń wymieniając słabo dysponowaną Maliczkiewicz na Danutę Skąpską. Ta zaraz po wejściu na parkiet obroniła kilka ważnych piłek (w tym rzut karny), czym wlała nowy duch w swoje koleżanki. Jeleniogórzanki rozpoczęły odrabianie start i w 51 min. po golu Joanny Bogusławskiej, która wniosła duże ożywienie w ataki Finepharmu, przegrywały tylko 24:26. Na więcej jednak nie pozwoliły im zawodniczki gości i w dramatycznej końcówce dowiozły wygrana do końca czasu gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną AZS AWFiS 31:27.

Wyniki 1.koljki ekstraklasy kobiet:

sobota:
Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin – Interferie Zagłębie Lubin 16:33
(9:16)
Zgoda Ruda Śląska – EKS Start Elbląg 31:26 (18:13)
KPR Ruch Chorzów – Piotrcovia Piotrków Tryb. 26:32 (14:13)
Finepharm-Carlos Jelenia Góra – Dablex AZS AWFiS Gdańsk 27:31 (12:17)

niedziela:
Słupia Słupsk – Łączpol Gdynia 22:29 (8:13)

wtorek:
SPR Safo Lublin – AZS Politechnika Koszalińska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest