4 września 2007

Pronin jest nasz

… mówią kibice Wisły Płock. Iwan Pronin rosyjski rozgrywający podpisał dwuletni kontrakt i będzie grał w koszulce z nr 8 – pisze „Gazeta Wyborcza – Mazowsze”.

– Mieliśmy pewne trudności z jego pozyskaniem, ale teraz zrobimy wszystko, żeby mógł zagrać w pierwszym ligowym pojedynku z Zagłębiem w Lubinie – mówił podczas konferencji prasowej prezes Wisł Marek Janicki.

Później prezes Wisły zabawił się w tłumacza i poprowadził przez chwilę dalszą część konferencji. – W moim poprzednim klubie grałem już sześć lat – odpowiadał na pytania dziennikarzy były zawodnik Kaustika Wołgograd. – Doszedłem do wniosku, że to dużo i że już nic innego w Rosji się nie nauczę, a ja chcę rozwijać swoje umiejętności.

Pronin ma 25-lat i jest praworęczny. Mierzy 193 cm i waży prawie 100 kg. Ma na koncie występy reprezentacji Rosji. Uwagę trenera Bogdana Zajączkowskiego zwrócił podczas turnieju Russia Cup w Krasnodarze, w którym zdobył ponad 30 goli. – Ja też zobaczyłem Wisłę w Krasnodarze – opowiada Pronin. – Spodobało mi się, jak gra drużyna, i dlatego zdecydowałem się sam w niej zagrać. To była moja pierwszą propozycja gry z zagranicy.

Rosjanin jest środkowym rozgrywającym, ale jak sam podkreślił, z równą swobodą może grać na lewej i prawej połówce. – W Kaustiku grał ostatnio z prawej strony, co oznacza, że mieli dokładnie taki sam problem jak my – dodał prezes Marek Janicki.

– Czy będą jeszcze jakieś wzmocnienia? – Na pewno nie ustaniemy w poszukiwaniach leworęcznego rozgrywającego – mówił dyrektor sportowy sekcji piłki ręcznej Marek Witkowski. – A okienko transferowe jest otwarte do 10 lutego. Oczywiście mamy też nadzieję na szybki powrót do zdrowia Sebastiana Rumniaka.

Wisła razem z Carlsbergiem przedstawiła też warunki swojej współpracy. -W Płocku marką wspierającą Wisłę będzie Kasztelan -zaznaczył Leszek Siwecki, rzecznik prasowy Carlsberg Polska SA. – Na razie podpisaliśmy umowę na rok i w czerwcu zastanowimy się, co dalej. Nie mogę zdradzić kwoty jaką wspomożemy Wisłę, ale jest ona na pewno znacznie wyższa od tej, jaką ostatnio podały media. Mam nadzieję, że obie strony będą zadowolone ze współpracy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest