6 września 2007

Ćwierć wieku w bramce

Trudno wyobrazić sobie drużynę Vive bez Rafała Bernackiego. Dlatego wraca. Kilka dni temu ta wiadomość zelektryzowała kieleckich kibiców piłki ręcznej po półtorarocznej przerwie Rafał Bemacki wraca do bramki zespołu Vive – pisze "Echo Dnia".

Kogo jak kogo, ale bramkarzy kielecka drużyna piłki ręcznej zawsze miała znakomitych. Wymieńmy chociaż Jana Putałę, Wiesława Goliata, Eugeniusza Szukalskiego, Jerzego Sowińskiego, Krzysztofa Latosa, a potem Macieja Stęczniewskiego i właśnie Bernackiego. Ten ostatni to wręcz ikona kieleckiego klubu -grał w nim od momentu przyjścia z krakowskiego Hutnika w 1996 roku, z roczną przerwą na występy w niemieckim Bayerze Dormagen, aż do maja 2006 roku. Potem w ramach "odmładzania zespołu" (mimo że miał wtedy niespełna 34 lata – jak na bramkarza w piłce ręcznej wiek wcale nie zaawansowany), nie przedłużono z nim kontraktu.

PRZYDA SIĘ NA BOISKU

Popularny „Beny" został trenerem grupy młodzieżowej, a od lipca tego roku był również szkoleniowcem bramkarzy. Działacze dojrzeli jednak do myśli, że doświadczenie Bernackiego, który rozegrał 144 mecze w reprezentacji Polski i zagrał w trzech wielkich imprezach (dwa razy w mistrzostwach Europy, raz w mistrzostwach świata), przyda się również na boisku.

TYP PROFESJONALISTY
– Rafał to taki typ bramkarza, który podczas meczu bardzo się skupia, wyłącza się, dla niego jest tylko pojedynek ja – piłka" – charakteryzuje Bernackiego trener koordynator kieleckiego klubu Stanisław Hojda. Inni trenerzy, którzy przez 25 lat jego kariery pracowali z Bernackim, zgodnie podkreślali, że to typ profesjonalisty, którego nie trzeba gonić do treningu.

Prywatnie Rafał Bernacki to domator. Odkąd zbudował dom w podkieleckiej Bilczy (jest sąsiadem Radosława Wasiaka) jego pasją stała się praca w ogrodzie. Pochodzi ze sportowej rodziny – ojciec grał w piłkę nożną w Czarnych Jasło, młodszy o dwa lata brat Dariusz, również futbolista, doszedł do poziomu trzeciej ligi. Żona Aneta grała kiedyś w koszykówkę, a syn Krzysztof też pewnie będzie piłkarzem ręcznym…

x   x  x

Rafał Bernacki:

Funkcja: Trener bramkarzy/bramkarzData urodzenia: 11.09.1972 r.
Wzrost/waga: 196 cm/100 kg
Macierzysty klub: Olimpia Jasło
Hobby: Ogród, historia6

6- Tyle medali jako zawodnik zdobył z kieleckim klubem Rafał Bemacki – trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest