11 września 2007

Łakomy widział

Na zakończenie poprzedniego sezonu gdańszczanki trzykrotnie przegrały z Zagłębiem i po pięciu latach zostały zrzucone z ligowego podium. Wczoraj we własnej hali akademiczkom nie udało się zrewanżować za stracony brąz. Przegrały w dramatycznych okolicznościach 27:28 – pisze “Przegląd Sportowy” o meczu kończącym 2.kolejkę ekstraklasy kobiet.

– Moim podopiecznym zabrakło wyrafinowania w grze. W końcówce popełniły błędy, które nie mają prawa zdarzyć się w spotkaniach o taką stawkę – ocenił Jerzy Ciepliński, szkoleniowiec miejscowych.

W ostatniej minucie wykluczone zostały Joanna Sawicka i Edyta Chudzik. Gdańszczanki przed ostatnim atakiem rywalek broniły się w osłabieniu. 14 sekund przed ostatnim gwizdkiem lubinianki zagrały piłkę na prawe skrzydło do Agnieszki Jochymek, która zapewniła im dwa punkty. – Nie ustalałyśmy, że to ja zakończę tę akcję. Akurat byłam wolna. Przed rzutem zobaczyłam, co robi bramkarka. Zamknęła bliższy róg, a zatem rzuciłam w dalszy. Radość z sukcesu jest wielka, ale od początku wierzyłyśmy, że uda nam się tutaj wygrać – podkreślała Jochymek. Zagłębie, aby utrzymać korzystny wynik, „poświęciło” Renatę Jakubowską i Kaję Załęczną – obie po faulach taktycznych otrzymały czerwone kartki. W ostatnich czterech sekundach grano pięć na pięć, ale wynik nie uległ zmianie. Tylko trenerka Bożena Karkut dostała jeszcze żółtą kartkę…

W szeregach gdańszczanek przed przerwą najskuteczniejsza była Elena Naumienko, a po zmianie stron odpowiedzialność za wynik wzięły: Anna Musiał i Alina Wojtas (na zdjęciu). Wśród lubinianek imponowała celnością Elżbieta Olszewska, podobała się młoda Klaudia Pielesz, a po przerwie skuteczna była Jelenia Kordić. Spotkanie oglądał selekcjoner reprezentacji Polski, Zenon Łakomy.

Zagłebie po tym zwycięstwie objęło prowadzenie w tabeli. Kolejne miejsca – także bez starty punktu – zajmują dwaj inni medaliści poprzedniego sezonu, Piotrcovia i SPR Lublin.