11 września 2007

Do turnieju dołączyły Turczynki

Znana jest już czwarta drużyna grupy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, w której wystąpi SPR Safo. Będzie nią turecki Milli Piyango SK. Turniej odbędzie się w dniach 28-30 września w Lublinie – informuje „Gazeta Wyborcza – Lublin”.

Turczynki startowały w turnieju I rundy, który rozegrano w holenderskim Kwintsheul. Milli Piyango SK przegrało tam żale dwie jedno spotkanie z IK Savehof (Szwecja) i to różnicą tylko jednej bramki (32:33). Drużyna turecka pokonała natomiast serbski ZRK Knjaz Milos 36:28 oraz Van der Voort Quin-tus (Holandia) 42:28. Warto przypomnieć, że tej ostatniej drużynie nie sprostało wminionym sezonie SPR. W III rundzie Pucharu EHF Hłolenderki wyeliminowały mistrzynie Polski. W Lublinie Van der Vo-ort Quintus wygrał 32:27, a u siebie triumfował 30:29.

W lubelskim turnieju o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów oprócz gospodyń, czyli szczypiornistek SPR Safo, wystąpią w nim rosyjska Łada Togliatti, Balonmano Sagunto z Hiszpanii i wspomniane już Turczynki. Dalej awansuje tylko zdobywca pierwszego miejsca, natomiast drużyny z drugich miejsc będą grały od IV rundy w Pucharze EHF.

Faworytem lubelskiego turnieju są Rosjanki, które w ubiegłym sezonie doszły aż do finału LM, gdzie nie sprostały duńskiemu Slagelse DT.