12 września 2007

Ogień Olimpijski w Twoich rękach

Paweł Małaszyński, znany aktor będzie jednym z uczestników polskiej części Sztafety Olimpijskiej. W sumie nasz kraj w Chinach będzie prezentowało pięć osób, w tym trzy osobistości. Dwie osoby, które poniosą znicz olimpijski, zostaną wyłonione w ogólnopolskim konkursie. Najpierw trzeba się zarejestrować na stronie www.sztafetaolimpijska.pl

„Gdy otrzymałem tę propozycję to pomyślałem, że ktoś mi robi głupi żart, Nie wierzyłem w to. Teraz nie mogę zawieść. Już solidnie trenuję” – przyznał Małuszyński, który na konferencję prasową zajrzał pomiędzy wolną chwilą na kolejnym planie filmowym.

Firma Samsung już po raz trzeci jest organizatorem tego projektu. Poprzednio sytuacja miała miejsce przez Igrzyskami – w Atenach 2004 i Turynie 2006.

Zasady konkursu "Ogień Olimpijski w Twoich rękach" przewidują stopniowe kwalifikacje. „Oficjalne ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsca podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie 23 października” – powiedział Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl.

Sztafeta Olimpijska rozpocznie się 1 kwietnia 2008 r. w Atenach. Święty ogień poniesie 1500 uczestników. Pobiegną oni przez 113 miast w Chinach i przez 23 miasta w innych krajach. Polscy uczestnicy będą nieść znicz z Ogniem Olimpijskim najprawdopodobniej w maju 2008 r. w okolicach chińskiego miasta Guangzhou. Samsung jako organizator zapewnia transport i zakwaterowanie w Chinach. Sztafeta zakończy się zapaleniem Ognia Olimpijskiego podczas ceremonii otwarcia Igrzysk 8 sierpnia 2008 r.

Robert Korzeniowski – uczestnik szatfety Turyn 2006 – szef  TVP Sport zapowiedział, że od 18 września (początkowo co drugi w wtorek) TVP 2 będzie emitowała specjalny program „Olimpijczycy 2008”.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest