12 września 2007

Faworyt na kolanach

Takiej inauguracji w Głogowie nie spodziewali się nawet najbardziej zagorzali kibice Chrobrego. Ich ulubieńcy pewnie pokonali 29:24 ubiegłorocznych brązowych medalistów mistrzostw Polski – Vive Kielce.  Było to spotkanie kończące 2.kolejkę. W tabeli bez straty punktów prowadzi MMTS Kwidzyn przed Azotami Puławy.

Największą niespodzianką była oczywiście wygrana puławian 33:32 nad Zagłebie Lublin. W bramce gospodarzy doskonale spisywał się nowy nabytek Azotów Piotr Wyszomirski. Obserwatorzy spotkania zgodnie przyznają, że mistrz Polski z taką formą nie ma co szukać w Lidze Mistrzów.

Wracając do meczu w Głogowie po niezłym początku kielczanie popełnili za dużo prostych błędów, aby pokonać Chrobrego – pisze „Echo Dnia”.

Takie będą koszty odmładzania zespołu – zanim Vive nie okrzepnie, będzie przegrywało wyjazdowe mecze z ligowymi średniakami, którzy tak jak wczoraj Chrobry, nie pokazali nic wielkiego, a w miarę spokojnie wygrał mecz.
O przegranej kielczan zadecydowały fragmenty gry w pierwszej połowie, gdy kilka razy nie wykorzystali swojej przewagi liczebnej, nawet podwójnej. Głogowianie, grając przyzwoicie w obronie, zmuszali Vive do prostych błędów, a sami bezwzględnie z nich korzystali, zdobywając zbyt wiele zbyt łatwych bramek. Goście w 7 minucie prowadzili 4:2, ale to było wszystko, na co wczoraj było ich stać. Poza Mateuszem Jachlewskim i momentami Dmitri-jem Nikulenkowem, nie było w naszym zespole zawodników, którzy dawaliby sobie radę z dobrze zorganizowaną obroną Chrobrego. Dzięki dobrej grze w defensywie nawet duża liczba strat w ataku nie kosztowała gospodarzy zbyt wiele. Tak samo jak strata podstawowego obrońcy Wojciecha Łuczyka, który już w 18 minucie zobaczył czerwoną kartkę z gradacji kar.

Po przerwie podopieczni Aleksandra Litowskiego obudzili się tylko raz – w 57 minucie po trzech golach Jachlewskiego i jednym Pawła Podsiadło Chrobry wygrywał już tylko 26:22. Vive nie miało już jednak możliwości, aby coś w tym spotkaniu zdziałać.

Wyniki 2.kolejki:

wtorek:AMD Chrobry Głogów – Vive Kielce 29:24 (16:11)

niedziela:OKPR Traveland Społem Olsztyn – PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb. 28:31 (14:13)

Sobota:Azoty Puławy – Interferie Zagłębie Lubin 33:32 (16:11)Wisła Płock – KPR Miedź Legnica 32:22 (18:11)Olimpia Piekary Śląskie – MMTS Kwidzyn 17:20 (10:12)AZS AWFiS Gdańsk – Techtrans Darad Elbląg 27:33 (16:18).