19 września 2007

Falstart Travelandu

Tak złego początku sezonu olsztyńscy szczypiorniści nie mieli od kilku lat -po trzech kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy – pisze „Gazeta Wyborcza – Olsztyn”.

Przed rozpoczęciem sezonu Zdzisław Czoska, trener Travelandu, był bardzo ostrożny. -Zespół jest jeszcze budowany, dlatego w pierwszych kolejkach będzie nam bardzo trudno. Gramy przecież ze wzmocnionymi zespołami z Puław i Piotrkowa Trybunalskiego, apotem z Zagłębiem Lubin – mówił szkoleniowiec.

Po trzech kolejkach już wiadomo, że trener Czoska nie pomylił się zbyt mocno. Traveland na swoim koncie ma same porażki – z Azotami Puławy (23:27), FocusParkiem Kiper Piotrków Trybunalski (28:31) oraz Zagłębiem Lubin (23:31). O ile tej ostatniej porażki można się było spodziewać –w końcu lubinianie bronią w tym roku mistrzowskiego tytułu i będą reprezentować Polskę w rozgrywkach europejskich – to dwa poprzednie spotkania z Azotami i Kiperem, można było rozstrzygnąć na swoją korzyść. Olsztynianom zabrakło jednak zimnej krwi w końcówkach meczów, do tego doszły też proste błędy w ataku. W olsztyńskim zespole szwankuje też obrona – do tej pory olsztynianie stracili najwięcej bramek ze wszystkich drużyn ekstraklasy.

Prócz Travelandu tylko dwie drużyny nie rozstrzygnęły jeszcze żadnego spotkania na swoją korzyść – Olimpia Piekary Śląskie oraz AZS AWFiS Gdańsk. Zajmują one wyższe od olsztynian miejsce w tabeli, ponieważ obydwa zespoły mogą się pochwalić lepszym od Travelandu bilansem bramkowym.

– Na naszą pozycję w tabeli miał też wpływ niekorzystny układ gier – wyjaśnia Marcin Malewski, kapitan olsztyńskiej drużyny. – Zarówno Azoty, jak i Piotrków przed tym sezonem znacznie się wzmocniły, nie wspominając już o Zagłębiu, które jest poza naszym zasięgiem. Można nawet powiedzieć, że porażki były wkalkulowane. Nie robimy z nich tragedii, tym bardziej że w tych spotkaniach nie zagraliśmy źle. Po prostu końcówki meczów z Azotami i Kiperem nie ułożyły się po naszej myśli. Dlatego o nich staramy się już nie myśleć. Przed nami trzy ważne spotkania – z akademikami z Gdańska, Miedzią Legnica i Olimpią Piekary Śląskie. To duża szansa, by zdobyć sześć punktów z rzędu. Jeśli uda nam się zrealizować plan, nasza sytuacja będzie znacznie lepsza. Skupiamy się przede wszystkim na spotkaniu z gdańszczanami. To drużyna z zerowym dorobkiem punktowym i beniaminek rozgrywek. Jeśli w tej rywalizacji nie zdobędziemy dwóch punktów, to kiedy?

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest