28 września 2007

LM: Zagłębie-Drammen 31:32

Piłkarze ręczni Interferii Zagłębia Lubin przegrali w Głogowie z Drammen HK (Norwegia) 31:32 (16:14) w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Polski toczyli wyrównany bój z najlepszym zespołem norweskim. Dobra w wykonaniu zawodników z Lubina była zwłaszcza pierwsza odsłona spotkania. Świetną partię rozgrywali Michał Kubisztal i Tomasz Kozłowski.

Początek drugiej połowy był bardzo wyrównany. Norwegowie doprowadzili do remisu w 36. minucie meczu, ale potem bramki znów na przemian zdobywała jedna i druga drużyna. W zespole z Drammen rozegrał się Frode Hagen.

Przy stanie 24:24 goście zdobyli bramkę i to mistrz Polski musiiał gonić rywali. W drużynie Zagłębia coś się jednak zacięło. W 57. minucie Norwegowie objęli dwubramkowe prowadzenie, a trener Jerzy Szafraniec wziął czas. Obraz gry nie uległ już jednak zmianie i ostatecznie debiutujące w elitarnej Lidze Mistrzów Zagłębie przegrało 31:32.

Interferiie Zagłębir Lubin – Drammen HK 31:32 (16:14)
Interferie: Świrkula, Marchel, Jaszka 5, Górniak 7, Kozłowski 6, Kubisztal 11, Stankiewicz, Obrusiewicz 3, Niedospiał, Tomczak 1, Orzłowski, Steczek, Januszewski.
Sędziowie: Alin-Sergiu Cirligeanu, Gheorghe Bejenariu (obaj Rumunia). Widzów: 1000.