2 października 2007

Spodek pod lupą IHF

Po sukcesie naszych piłkarzy ręcznych w mistrzostwach świata, nasz kraj stanął przed dużą szansą na organizację turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Pekinie. Obecnie w Polsce przebywa sekretarz generalny Światowej Federacji, Peter Muhlematter. Wczoraj wizytował katowicki Spodek”, ale nie jest to ostatni obiekt sportowy, który odwiedzi w naszym kraju.

Gość ze Szwajcarii we wtorek w planach miał wizytację Hali Ludowej we Wrocławia. Wydaje się jednak, że większą szansę na organizację ma śląski obiekt – Niczego nie obiecuję, ale bardzo bym się cieszył gdyby ten turniej odbył się w Katowicach – powiedział dla “Sportu” Peter Muhlematter – Bardzo ważne jest, aby kwalifikacje odbyły się w największej hali, gdyż będą one* transmitowane do wielu krajów | na świecie. Pamiętajmy jednak, że a najpierw musi być wybrany kraj, a | potem dopiero miasto.

W sukces wierzy prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej L Kraśnicki. – Stać nas, aby była to impreza największej rangi. Mamy największą szansę z gier zespołowych, aby awansować do igrzysk w Pekinie. Wierzę, że ten awans wywalczymy w Polsce – powiedział Andrzej Kraśnicki, który wspólnie z Peterem Muhlematterem i prezydentem Katowic, Piotrem Uszokiem, oglądał Spodek” i prezentację multimedialną miasta. Kto zostanie gospodarzem turnieju, przekonamy się w drugiej połowie grudnia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest