5 października 2007

Strategia przetrwania

Jan Stasiuk, prezes szczypiornistów II-ligowej Gwardii Koszalin w rozmowie z „Głosem Koszalińskim” przyznaje, że kierowany nim klub obrał strategię przetrwania. Gwardii nie stać na spektakularne transfery. Dlatego trudno liczyć, że będzie się liczyła w walce o awans.

– Przed nami kolejny sezon. Jaki on będzie dla piłkarzy ręcznych Gwardii Koszalin?

– Na pewno nie taki, gdy występowaliśmy w ekstraklasie. Dziś w mieście prym wiodą inne dyscypliny. Mam tu na myśli przede wszystkim koszykarzy i po trochu piłkarzy. Musieliśmy zatem obrać strategię przetrwania, bo nie stać nas na zakontraktowanie do gry kilku nowych zawodników. Koszty utrzymania takich graczy z zewnątrz są tak duże, te taki klub jak nasz, występujący w drugiej lidze, na to nie stać.

– Czy w przerwie doszło do istotnych zmian kadrowych?
– Przede wszystkim drużynę opuścili maturzyści, Tomasz Nowe, Tomasz Tuziak, Marcin Kępka i Damian Paszkowski. Policealną szkołę zakończył Sebastian Rodzik, a dotychczasowy nasz kapitan, Robert Kaca doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na najbliższe miesiące. Być może do Gwardii wróci Bartosz Bigda, który miał występować w gdańskim AZS, ale jakoś nie zdołał przebić się i obecnie prowadzimy intensywne rozmowy w celu pozyskania go. Drużynę, którą nadal prowadzić będzie Mariusz Wnuk uzupełnią nasi wychowankowie, dotychczasowi juniorzy młodsi. W tym gronie wymienić muszę Pawła Kowalskiego, Rafała Banacha oraz Jakuba Daniuka i Marka Bugajak.

– Pana zdaniem, kto jest faworytem tegorocznych rozgrywek?

– O awans do pierwszej ligi bić się będą cztery kluby. To Pogoń Handball Szczecin, Energetyk Gryfino, Sokół Gdańsk i Drumled Grudziądz. Energetyk po chudych latach doczekał się czasu, gdy do finansowania klubu włączył się bogaty sponsor i dzięki jego pieniądzom do Gryfina wrócili zawodnicy, którzy do tej pory występowali w lidze niemieckiej.

– Kiedy gwardziści rozegrają swój pierwszy mecz?

– Pierwszy mecz rozegramy 10 października. Naszym przeciwnikiem będzie zespół rezerw gdańskiego SMS. Oczywiście zapraszamy wszystkich kibiców oraz ludzi, którzy chcieliby nam pomóc.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest