11 października 2007

Reni Jusis w sztafecie na Pekin 2008

Polska wokalistka Reni Jusis pobiegnie w Sztafecie Olimpijskiej Pekin 2008. Artystka  odebrała z rąk Roberta Korzeniowskiego symboliczny znicz olimpijski i zaproszenie do reprezentowania naszego kraju w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tym samym dołączyła do pięcioosobowej polskiej reprezentacji, która poniesie ogień olimpijski z Aten do Pekinu.

W Polsce, dzięki inicjatywie „Sztafeta Olimpijska” każdy kto ukończył 17 lat, ma szansę na udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Należy zarejestrować się na stronie www.sztafetaolimpijska.pl i uzasadnić chęć pobiegnięcia w sztafecie. Oficjalne ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce podczas konferencji prasowej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 23. października 2007 roku. Do dwojga zwycięzców konkursu dołączą przedstawiciele świata kultury i sportu. Znamy już nazwiska dwojga z nich – to Reni Jusis i znany aktor, Paweł Małaszyński.

Zanim na stadionie miasta-gospodarza igrzysk zapłonie znicz, ogień olimpijski wędruje przez kilka kontynentów, kilkadziesiąt państw i wiele tysięcy kilometrów, niesiony w sztafecie. Uczestniczą w niej tysiące biegaczy z wielu krajów, w symboliczny sposób łącząc cały świat w duchu idei olimpijskich. W sztafecie uczestniczą gwiazdy sportu, artyści i osoby publiczne a także zwycięzcy konkursów, organizowanych w poszczególnych krajach.

Polscy uczestnicy będą nieść znicz z ogniem olimpijskim 4 czerwca 2008 roku w okolicach chińskiego Guangzhou. Sztafeta zakończy się zapaleniem Ognia Olimpijskiego podczas ceremonii otwarcia igrzysk 8. sierpnia 2008 roku w Pekinie. Honorowy patronat nad akcją objął Polski Komitet Olimpijski.

ZOBACZ TAKŻE:

Pobiegnij w Sztafecie Olimpijskiej

Ogień Olimpijski w Twoich rękach

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest