11 października 2007

LM: Flensburg-Interferie 32:33

Piłkarze ręczni Interferii Zagłębia Lubin zanotowali historyczny sukces. Wyjazdowym meczu 3.kolejki Ligi Mistrzów wygrali z zespołem SG Flensburg-Handewitt 33:32(14:15). Mistrzowie Polski przegrali dwa poprzednie mecze w grupie G.

Konfrontacja mistrzów Polski z aktualnym liderem Bundesligi przyniosła nadspodziewanie wiele emocji. Spisywani na straty piłkarze Zagłębia walczyli bardzo ambitnie i nie pozwolili Niemcom rozwinąć wszystkich swoich umiejętności. Flensburg od początku ruszył z dużym animuszem i po kwadransie gry prowadził 8:5. Lubinianie szybko zniwelowali straty do jednego trafienia. Dobra gra gości oparta była na dyscyplinie w obronie, co umożliwiało wyprowadzanie skutecznych kontr.

Spotkanie znakomicie rozpoczął Michał Kubisztal, który zdobył 4 z 5 pierwszych bramek dla Zagłębia. W bramce świetnie spisywał się Michał Świrkula. O ile w pierwszej połowie wszystko na co stać było polski zespół to gra "bramka za bramkę", to w drugiej lubinianie pokazali grę, jakiej jeszcze nie prezentowali w tej edycji Ligi Mistrzów. Zepchnęli Flensburg do obrony i w 44. minucie uzyskali czterobramkowe prowadzenie 24:20.

Na 7. minut przed końcem spotkania rywale zniwelowali różnicę do jednego punktu (28:27), a świetnie w tym okresie grał Lars Christiansen. Najlepsza drużyna polskiej ekstraklasy potrafiła jednak utrzymać prowadzenie do końca meczu. W drużynie Flensburga, przez około 40 minut, grał Marcin Lijewski, zdobył 6 bramek. Nasz reprezentacyjny prawoskrzydłowy występu nie zaliczy do udanych.

Zwycięstwo przypieczętował Michał Stankiewicz – zdobywając gola na 33:31, minutę przed końcem. Zagłębie zdobyło pierwsze punkty w swoim debiutanckim sezonie w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Tym samym lubinianie zrównali się dorobkiem punktowym z Flensburgiem i norweskim Drammen HK, drużyny mają po dwa punkty. Prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw hiszpański Real Ciudad.

SG Flensburg-Handewitt – Interferie Zagłębie Lubin 32:33(15:14).
Flensburg-Handewitt: Sijan, Holpert, – von Behren, Lackovic 1, Nielsen, Eggert 5, Mogensen 5, Christiansen 5, Vranjes, Johannsen, Lijewski 6, Petersson 5, Knudsen 5. Interferie Zaglebie Lubin: Covtun, Świrkula, Malcher – Orzłowski, Stankiewicz 5, Niedośpiał, Górniak 1, Steczek, Tomczak 3, Adamczak, Babicz, Kozłowski 3, Stankiewicz 5, Kubisztal 7, Adamczak, Jaszka 6, Obrusiewicz, Anuszewski 3. Sędziowali: Mazeika, Gatelis (obaj Litwa). Widzów 6 000.