17 października 2007

Hiszpanki jak Chinki

Reprezentacja Polski w 16-osobowym składzie, w tym z trzema zawodniczkami z zagranicznych klubów, odleciała we środę do Rotterdamu na turniej Holland Cup. Impreza jest formą przygotowań, a zarazem wyłonienia 21 piłkarek, które od 12 listopada będą przygotowywały się do finałów Mistrzostw Świata we Francji.

„Najważniejsze, że konsultacje w Chorzowie i Piotrkowie Trybunalskim odbyły się bez kontuzji. Na ostatnim zgrupowaniu mieliśmy cztery treningi taktyczno-techniczne” – powiedział tuż przed odlotem trener Zenon Łakomy.

Szkoleniowiec dodał, że pierwszy rywal Polek w Holland Cup – Hiszpania gra bardzo wysoką obronę, podobnie jak zespół Chin, z którym przyjdzie się zmierzyć białoczerwonym w grupie MŚ.

„O Niemkach, naszym drugim przeciwniku po Hiszpanii w grupie Holland Cup wiemy praktycznie wszystko. Z kolei z Holandią, z którą zagramy „poza konkursem”, to jedna z czołowych drużyn Europy. W ostatnim okresie poczyniła duże postępy. Rocznik 1990 tego kraju w ostatnich Mistrzostwach Europy zdobył brązowy medal” – zwrócił uwagę Łakomy.

Do Holandii nie pojechała Iwona Niedźwiedź Cecotka, której trener kadry nie chciał aplikować za dużych obciążeń ze względu na niedawno operowane kolano. Zawodniczka Aarhus była obecna podczas konsultacji w Piotrkowie i indywidualnie trenowała.  

Do zakończenia I rundy rodzimej ekstraklasy pozostały trzy kolejki. Obserwacja ligowych spotkań ma pomóc w wyborze dwóch zawodniczek do już wyłonionej szesnastki, która „urośnie” do 21 osób. „Z zagranicznych klubów do tej grupy dojdą trzy nazwiska. Wiem na co stać Dagmarę Kowalską i Karolinę Siódmiak” – zakończył szkoleniowiec.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA HOLLAND CUP

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa seniorek na Holland Cup

Konsultacja w Chorzowie

Kadra narodowa seniorek

Terminarz MŚ Kobiet 2007

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest