20 października 2007

Usaczow w Vive

Michaił Usaczow – 33-letni piłkarz ręczny podpisał półtoraroczny kontrakt z kieleckim Vive. Białorusin pojechał z Vive na dzisiejszy mecz do Kwidzyna i prawdopodobnie w nim zagra – informuje „Echo Dnia”.

Usaczow jest leworęcznym rozgrywającym, ma 205 cm wzrostu. Poprzednio grał w zespole Meszków Brześć, przez kilka sezonów występującym w Lidze Mistrzów. Białorusin w przypadku gdy zagra w  Kwidzynie zastąpi w składzie mającego drobne problemy zdrowotne Kamila Sadowskiego. W kieleckim zespole Usaczow będzie występował z numerem 26. Wczoraj przedstawiono go na konferencji prasowej.

– Porozumieliśmy się z Michaiłem już w lipcu – mówił dyrektor sportowy Vive Radosław Wasiak. – Miał do nas przyjść w grudniu, ale jego zespół słabo wypada w Lidze Mistrzów (przegrał wszystkie trzy mecze) i mógł przyjechać już teraz.

– Misza to wzmocnienie zespołu również w obronie. Potrzebny nam był wysoki, agresywnie, twardo grający zawodnik – tłumaczył trener Vive Aleksander Litowski.

– Mimo że trenowaliśmy razem tylko raz, to znam wasz zespół, bo wiele razy graliśmy przeciwko sobie w sparingach. Jestem już doświadczonym zawodnikiem, dlatego łatwiej mi będzie dopasować się do drużyny – mówił Usaczow, który w nie dzielę skończy 33 lata.

W niedługim czasie ma przyjechać do Kielc rosyjski kołowy Władymir Ilin, były zawodnik m.in. Wisły Płock. -Wysłaliśmy mu zaproszenie, wkrótce ma przyjechać na testy – dodał Wasiak.

Ilin ma być wsparciem dla Daniela Żółtaka, który właśnie przedłużył kontrakt z Vive – będzie zawodnikiem kieleckiego klubu do czerwca 2010 roku.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest