22 października 2007

PKO BP sponsorem polskiej piłki ręcznej

PKO Bank Polski został głównym sponsorem reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn oraz pozostałych drużyn narodowych. Umowę o zaplanowanej na lata 2007- 2008 współpracy banku ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce podpisano w stołecznym Centrum Olimpijskim. Podpisy na dokumencie złożyli prezesi: PKO BP – Rafał Juszczak oraz ZPRP – Andrzej Kraśnicki.

Fot. ZPRP/ Prezes Andrzej Kraśnicki i Rafał Juszczak podpisują umowę

"To największy kontrakt w historii ZPRP – zapewniał prezes związku Andrzej Kraśnicki. Umowa ma klauzulę tajności, mogę tylko zdradzić, że suma jaką wesprze PKO BP piłkę ręczną w naszym kraju jest siedmiocyfrowa. Sądzę, że inne związki byłyby bardzo zadowolone z takiej współpracy."

Nowy sponsor m.in. wypłaci specjalne premie w przypadku zakwalifikowania się zespołów reprezentacyjnych do turnieju olimpijskiego w Pekinie. Efekt współpracy między PKO BP a ZPRP był już widoczny podczas czerwcowych meczów na koszulkach męskiej reprezentacji Polski podczas meczów el. ME 2008 Polska-Holandia. Teraz logo banku zostało umieszczone na strojach polskich zespołów, które zagrają w Supercup w Niemczech oraz Grundfos Cup w Wielkopolsce (II reprezentacja).

Fot. ZPRP/ Prezes Rafał Juszczak otrzymał pamiątkową koszulkę reprezentacji Polski

Sponsorowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej uzupełnia podjętą wcześniej współpracę sponsorską z PKOl i reprezentacją Polski we florecie kobiet. Będzie jednym z elementów programu sponsorowania polskiego sportu, trzeciego obok PKO Bank Polski Kulturze narodowej i PKO Bank Polski Blisko Ciebie programu kreacyjnego, realizowanego w ramach działalności sponsorskiej Banku.

"Czujemy się bardzo usatysfakcjonowani. Do tej pory, w porównaniu z innymi dyscyplinami, byliśmy w trudnej sytuacji finansowej – powiedział trener drużyny narodowej seniorek Zenon Łakomy. – Na ten dzień długo czekaliśmy i chyba w jakimś stopniu na niego zasłużyliśmy. Z nami chcą grać najlepsze drużyny świata. Ostatnio dostałem zapewnienie od Niemców, którzy mówią, że na 100 procent do nas przyjadą rozegrać kilka kontrolnych spotkań. To samo deklarują Holendrzy, Japończycy. Coraz bardziej liczymy się na arenie międzynarodowej."

Fot. ZPRP/ Logo PKO BP było widoczne podczas meczu Polska-Holandia

"Proszę mi podać polską reprezentację, która ma szansę pojechać na Igrzyska do Pekinu. Ta jest chyba jedyna. To jest jeden z głównych powodów, dla których zaangażowaliśmy się w piłkę ręczną. Uważam, że piłka ręczna jest bardzo niedoceniana w Polsce. A jest bardzo widowiskowa" – podkreślił prezes Juszczak. 

Kobieca reprezentacja Polski w zakończonym w niedzielę turnieju Holland Cup zajęła 3. miejsce. Obecna na konferencji Magda Chemicz została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest