4 listopada 2007

Puchar EHF: SPR – Interferie 40:30

Piłkarki ręczne SPR Safo Lublin pokonały Interferie Zagłębie Lubin 40:30 (23:11) w pierwszym meczu 3. rundy Pucharu Federacji (EHF). Rewanż obdędzie się 11 listopada w Lubinie.

Spotkanie sprzed tygodnia obu drużyn w ekstraklasie zakończyło się wysokim zwycięstwem Zagłębia (33:25). Tym razem role się odwróciły. Praktycznie tylko przez początkowe 4 minuty gra była wyrównana, później gospodynie systematycznie zwiększały przewagę, która w 31 minucie wynosiła aż 13 bramek (24:11). Było to przede wszystkim konsekwencją skutecznej gry w obronie.

W II połowie Dorota Malczewska była odcinana przed defensywę lubinianek od podań. Jej partnerki z linii rozegrania nie były już tak skuteczne. Rolę egzekutorki w SPR wzięła na siebie doświadczona Sabina Włodek (zdobyła cztery ostatnie bramki zespołu). Wygrana mistrzyń Polski ani przez moment nie była zagrożona.

Wszystko na co tego dnia stać było Zagłębie, to zmniejszenie 45 min strat w do stanu 24:30. Było to konsekwencją skuteczności Iwony Niedośpiał, która wielokrotnie trafiała z dystansu. Rozgrywająca lubińskiego zespołu była przeważnie osamotniona w swoich poczynaniach.

Powiedziały po meczu:
Sabina Włodek (SPR): Przed nami rewanżowe spotkanie w Lubinie. Tydzień temu przegrałyśmy w lidze ośmioma bramkami. Teraz wygrałyśmy dziesięcioma. Za tydzień wszystko więc może się zdarzyć. Wyciągnęłyśmy wnioski z ligowej porażki. Każda z nas włożyła mnóstwo wysiłku w ten mecz. Dobrze zagrałyśmy w obronie, choć straciłyśmy 30 goli. Przed rewanżem z Zagłębiem chcemy najpierw zdobyć 2 punkty w ekstraklasie z Piotrcovią.

Renata Jakubowska (Interferie): Kluczem do naszej przegranej była zła obrona. 40 bramek w naszych meczach raczej jest niespotykane. Mamy tydzień na zapomnienie tej porażki. Na pewno nie zapomnimy o różnicy 10 bramek. Zrobimy wszystko aby to u siebie nadrobić. W piłce ręcznej jest to możliwe.

SPR Safo Lublin – Interferie Zagłębie Lubin 40:30 (23:11)