5 listopada 2007

Wenta urlopowany przez S.C. Magdeburg

Bogdan Wenta przestał być trenerem klubu niemieckiej Bundesligi SC Gladiators Magdeburg. Jego obowiązki tymczasowo przejęli – szkoleniowiec II zespołu Helmut Kurrat i dyrektor sportowy klubu Stefan Kretzschmar, który trzy miesiące temu zakończył karierę zawodnika.

O decyzji władz klubu poinformował w poniedziałek na krótkiej konferencji prasowej dyrektor Holger Kaiser. Zwolniono także asystenta Wenty, Grzegorza Subocza.

„Formalnie zostałem urlopowany. Mam nadal obowiązek świadczenia pracy. Mój kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2008 r. Adwokat doradził mi, abym publicznie nie komentował decyzji Zarządu klubu” – powiedział dla www.zprp.pl Bogdan Wenta.

Polski szkoleniowiec w ub. tygodniu napisał list do władz klubu z prośbą o ustosunkowanie się co do dalszej współpracy. Od dawna wiadomo było, że nie układała się ona poprawnie. Nowy zarząd, wybrany w marcu br., często nie konsultował z trenerem polityki transferowej. Problemy organizacyjne klubu pogłębiały negatywne nastawienie zarządu do Wenty. Niektórzy zawodnicy S.C. Magdeburg, w tym najlepsi strzelcy drużyny Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk, nie widząc szans swojego rozwoju i klubu postanowili od nowego sezonu zmienić pracodawcę. 

„Bogdan już od czasu mistrzostw świata odczuwał w Niemczech nagonkę na siebie. Był pomawiany o to, że nakłania Bieleckiego i Tkaczyka do przejścia do Kronau. Od pewnego czasu spodziewał się tej decyzji zarządu. Liczył, że zostanie ogłoszona po wtorkowym meczu z TV Grosswallstadt”  – wyjaśnił Marek Żabczyński kierownik reprezentacji Polski.

Wenta o swoich przypuszczeniach rozmawiał w sobotę, w Magdeburgu, z Andrzejem Kraśnickim prezesem ZPRP. Podczas spotkania wspomniano, że jeśli to nastąpi, to wówczas szkoleniowiec więcej czasu będzie mógł poświęcić pracy z zespołem narodowym. W styczniu drużynę czeka występ w mistrzostwach Europy, a pięć miesięcy później gra w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk w Pekinie.

Niektóre źródła podają, że obecny zarząd S.C. Magdeburg poddawany jest krytyce i nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie odbędą się nowe wybory.

Bogdan Wenta od trzech lat jest trenerem reprezentacji Polski, z którą w lutym zdobył srebrny medal mistrzostw świata. Tydzień temu wraz z zespołem narodowym wygrał prestiżowy turniej Supercup. Od sezonu 2006/2007 łączył funkcję selekcjonera z obowiązkami trenerskimi w SC Magdeburg.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest