8 listopada 2007

LM: Interferie – Ciudad 20:27

Piłkarze ręczni Interferie Zagłębie Lubin przegrali w Głogowie z BM Ciudad Real 20:37 (9:19) w 4. kolejce rundy grupowej (grupa G) Ligi Mistrzów. Była to trzecia porażka mistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Zagłębie rozpoczęło mecz bez kompleksów, jednak otwarta gra z drużyną taką, jak Real, okazała się bardzo kosztowna. Niedokładne zagrania przy konstruowaniu akcji ze strony Zagłębia sprawiły, że Real szybko zdobył kilkubramkową przewagę, którą stopniowo się powiększała. Celne rzuty Olafa Stefanssona i zdecydowana gra w obronie Davida Camary sprawiły, że po zakończeniu pierwszej połowy Zagłębie przegrywało dziesięcioma golami.

Druga połowa meczu potwierdziła zdecydowaną dominację hiszpańskiej drużyny. Kary nałożone najpierw na Bartłomieja Jaszkę, a następnie na Pawła Orzłowskiego, w połączeniu ze zdecydowaną i skuteczną grą w ataku Torstena Leana i Sierhija Rutenki, definitywnie pogrzebały szansę lubinian na odrobienie strat.

"Zagłębie jest drużyną zdecydowanie mniej doświadczoną w Lidze Mistrzów i to jest główna przyczyna porażki" – powiedział po meczu trener Realu Talant Dujszebajew.

"To były słabe zawody. Będzie nam bardzo ciężko wyjść z grupy, ale mam nadzieję, że drużyna pokaże charakter w meczu z Drammen" – powiedział trener Zagłębia Jerzy Szafraniec.

Interferie Zagłębie Lubin – BM Ciudad Real 20:37 (9:19)

Zagłębie – Michał Kubisztal 5, Adam Babicz 4, Bartłomiej Jaszka 4, Bartłomiej Tomczak 3, Paweł Orzłowski 2, Michał Stankiewicz 1, Adrian Niedośpiał 1.

Ciudad Real – Olafun Stefansson 9, Siarhei Rutenka 6, Torsten Lean 5, Jonas Kallman 4, Christian Hjermind.