15 listopada 2007

Kontuzja Wilamowskiej

Kontuzja stawu skokowego Lucyny Wilamowskiej zmąciła spokój trenera Zenona Łakomego. Nie jest to groźny uraz, ale wymusza na zawodniczce indywidualny tok treningów. W ośrodku COS w Cetniewie przebywa aktualnie 16 kadrowiczek przygotowujących się do mistrzostw Świata (2-16 grudnia) we Francji.

”Z zawodniczek z klubów zagranicznych od początku jest z nami jedynie Karolina Siódmiak. Dziś w nocy mają do nas dotrzeć Izabela Duda i Karolina Kudłacz. Dopiero w weekend spodziewane są Dagmara Kowalska i Agnieszka Wolska. Niestety Budesliga gra, gdy my trenujemy na obozie i musimy się do tego dostosować” – powiedział trener Łakomy.

Do Cetniewa nie dotarła jeszcze chora Małgorzata Majerek, której przyjazd został przesunięty na piątek.

Kadrowiczki nad polskim morzem będą przebywać do środy rano. W tym terminie udadzą się do Gdańska, skąd samolotem via Warszawa dotrą do Brukseli. Stamtąd pojadą do Dunkierki na międzypaństwowy turniej z udziałem czterech reprezentacji. Oprócz zespołu gospodyń – Francji zagrają z Brazylią i Tunezją.

Telewizja Polsat Sport czyni starania, aby mecze mogli oglądać także polscy kibice.

”Mamy materiały dotyczące Francji i Tunezji. Generalnie jednak przygotowania kierujemy pod kątem mistrzostw świata. Chcemy porównania jak wypadamy na tle czołowych zespołów świata” – zakończył szkoleniowiec.

Program turnieju Tournoi de France:

 22 listopada
16.00 Brazylia – Polska
19.30 Francja – Tunezja

23 listopada – dzień przerwy

24 listopada
17.00 Tunezja – Brazylia
19.00 Francja – Polska

25 listopada
14.30 Polska Tunezja
17.00 Francja – Brazylia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest