16 listopada 2007

Wenta rozstał się z Magdeburgiem

Selekcjoner reprezentacji Polski nie pracuje już w SC Magdeburg. Bogdan Wenta porozumiał się z działaczami, rozwiązał umowę i od środy jest wolny. Jego kontrakt z klubem obowiązywał do 30 czerwca 2008r. – Wreszcie mogę skoncentrować się na prowadzeniu reprezentacji Polski – mówi.

Deklaracja jest bardzo ważna, gdyż w styczniu zespół narodowy zagra w Mistrzostwach Europy w Norwegii. Tylko mistrz kontynentu (lub wicemistrz jeśli złoty medal wywalczą Niemcy) uzyska kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Białoczerwoni jeśli nie spełnią tego warunku, to kolejną szansę będą mieli w turnieju kwalifikacyjnym (30.05-1.05). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że turniej odbędzie się w Polsce (Katowice lub Wrocław).

W ub. tygodniu Wenta został odsunięty od prowadzenia drużyny w Bundeslidze. Powodem urlopowania był jego list do menedżera Holgera Kaisera, w którym wskazywał na różne nieprawidłowości w funkcjonowaniu klubu. Jak tylko Wenta dostał wolną rękę, natychmiast odezwali się chętni do jego zatrudnienia, w tym również kluby z Polski. Ale szkoleniowiec nie zamierza na razie szukać nowego pracodawcy. – Teraz chcę odpocząć od tego zamieszania i skupić się na pracy z kadrą – zapowiada.

Jeszcze w listopadzie w Polsce dojdzie do spotkania Wenty z prezesem ZPRP Andrzejem Kraśnickim.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest