16 listopada 2007

Szansa na rehabilitację Vive

Academico Maritimo Madeira Andebol SAD to rywal, który jako pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nieostatni, staje na drodze piłkarzom ręcznym Vive Kielce w europejskim pucharze i informuje „Echo Dnia”.

Kielecki klub startuje w pucharach już po raz szesnasty. Tym razem Vive zaczyna rywalizację w Pucharze Federacji EHF od trzeciej rundy. Działaczom udało się wynegocjować rozegranie obu spotkań w Kielcach. Dla zawodników Vive te mecze, pierwsze po fatalnie zakończonej ubiegłotygodniowej potyczce z Techtransem Elbląg, będą okazją do pokazania, że potrafią grać, a przede wszystkim walczyć.

W zespole rywala Vive gra czterech obcokrajowców, Serbowie – bramkarz Svetislav Verkić i rozgrywający Igor Radjenović , Macedończyk Goran Kuzmanoski oraz Ukrainiec Jurij Kosteckij. Ten ostatni, 35-letni reprezentant swojego kraju, prowadzi w klasyfikacji strzelców ekstraklasy Portugalii.

W Vive, które pierwszy raz poprowadzi nowy trener Aleksander Malinowski, być może zagra pozyskany niedawno Rosjanin Władymir Ilin. Formalności związane z jego grą zostały dopełnione, ale Ilin na treningu mocno stłukł palec. Nie zagra natomiast Michaił Usaczow, który w tym sezonie grał już w europejskich rozgrywkach w barwach Meszkowa Brześć.

W środę wieczorem Madeira rozegrała mecz ligowy z Benfiką Lizbona, wygrywając 31:29, co dało jej awans na trzecie miejsce w tabeli. Wczoraj Portugalczycy zameldowali się w Kielcach.

Piątkowe spotkanie (godzina 19) Vive rozegra w roli gospodarza, a niedzielne (14.45, pokażą je TVP Sport i TVP Info) jako gość.  Relacje live z meczów Vive – Madeira w piątek od 18.45 i w niedzielę od 14.30 w serwisie WWW.ECH0DNIA.EU/V1VE.

Mecze będzie sędziowała para z Macedonii: Zoran Naumoski i Vasil Cavdarov.

X X X

AM Madeira – Sporting Lizbona 31:29 (17:15).

Madeira: Verkić, Carvalho – Ga-lambas, Teixeira 1, G. Vieira 4, Costa, P. Vieira 2, Andrade, Radje-nović 6, Kuzmanoski 2, Correia 4, Kosteckij 9 (3), Mendes.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest