17 listopada 2007

Challenge Cup: Chrobry-Start 28:24

Piłkarze ręczni AMD Chrobry Głogów wygrali z zespołem Start Nove Zamky 28:24 (17:11) w pierwszym meczu 3. rundy Challenge Cup. Rewanż odbędzie się 25 listopada na Słowacji.
Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzanie 3:0. Dzięki dobrej obronie i wspaniałym interwencjom Sebastiana Zapory nie pozwolili przyjezdnym na przeprowadzanie skutecznych akcji. Piłkarze Startu swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 8. minucie spotkania.
Dobra i skuteczna gra w ataku Krzysztofa Kłosowskiego i Marka Świtały pozwoliły Głogowianom na systematyczne powiększanie przewagi, która już w 25 minucie wynosiła 6 punktów (15:9). Piłkarzom Chrobrego udało się utrzymać ją do końca pierwszej części spotkania.
W drugiej połowie piłkarze Chrobrego spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i chociaż zawodnicy Startu zaczęli grać lepiej, a obrona z Głogowa nie grała już tak efektywnie, to przewaga była cały czas po stronie gospodarzy, którzy w 45 minucie prowadzili nawet siedmioma bramkami, 25:18. Dopiero pod koniec spotkania goście zdołali lekko odrobić straty, ale na doprowadzenie do remisu nie było już szans.

Było to głównie efektem słabszej gry w defensywie, szczególnie po czerwonych kartkach (za gradację kar) dla Mikołaja Szymyślika i parę minut później Wojciecha Łuczyka. W rewanżu Chrobry nie jest bez szans, zwłaszcza, że realny jest powrót do drużyny po wyleczeniu kontuzji Grzegorza Piotrowskiego i Adriana MarciniakaSPR Chrobry Głogów – TJ Start Nove Zamky 28:24 (17:11)Chrobry: Zapora, Pitoń –  Piwko 7, Kłosowski 5, Przemyślik 4, Świtała 4, Kuta 3, Wita 2, Łuczyk 1, Paluch 1, Jasiński 1.
Start: Pcola, Kanas – Rabek 7, Szapu 4, Szucs 3, Petko 2, Vadkerti 2, Lubusky 2, Ivanov 2, Mojzes 1, Fekete 1, Melus, Volsik,
Sędziowali: Kasunic, Matoviba (obaj Chorwacja). Widzów 800.