21 listopada 2007

Mistrzostwa ponownie bez Iwony

Kobieca reprezentacja Polski w środę punktualnie o 16.20, aczkolwiek nie bez kłopotów wyruszyła rejsowym samolotem z Warszawy do Brukseli na Turniej w Dunkierce. Podopieczne Zenona Łakomego za rywali będą miały zespoły narodowe Francji, Tunezji i Brazylii. Ze składu na MŚ wypadła Iwona Niedźwiedź-Cecotka.

Problemy wynikały z mgły, która spowiła lotnisko w Gdańsku. Samoloty z tego portu  wylatywały z dużym opóźnieniem. Zachodziła obawa, że przesiadka w Warszawie może nastąpić zbyt późno, aby zdążyć do stolicy Brukseli. Ostatecznie ekipa miała na to 20 minut. Tych problemów nie miała jedynie Dagmara Kowalska, która po przylocie z Niemiec z koleżankami z reprezentacji (zakończyły zgrupowanie w Cetniewie) spotkała się dopiero na pokładzie samolotu lecącego z Warszawy.

Ostatecznie w składzie naszej ekipy ze stołecznego lotniska odleciała ekipa z 16 kadrowiczkami. Karolina Kudłacz dołączy do drużyny na miejscu w Dunkierce.

Fot. Iwona Niedźwiedź-Cecotka w meczu Polska-Serbia

Wśród reprezentantek kraju zabrakło kontuzjowanej Iwony Niedźwiedź-Cecotki, której odnowiła się kontuzja kolana „Nie zobaczymy jej ani w Dunkierce, ani na mistrzostwach świata. Lekarze duńscy zadecydowali, że musi mieć ona około sześć tygodni przerwy. Po mistrzostwach Europy będzie to kolejna wielka impreza bez jej udziału. Pamiętajmy, że Iwona pomogła wywalczyć nam awans” – powiedział trener Zenon Łakomy.

Na mistrzostwa świata nie zdąży się też wyleczyć Agnieszka Jochymek. W tym przypadku niezbędna jest jej 3-miesięczna kuracja antybiotykowa.

„Mam nadzieję, że cztery dni we Francji, z trzema różnymi przeciwnikami, pozwolą nam dobrze się przygotować. To ułatwi ocenę jaką szesnastką pojedziemy na mistrzostwa” – dodał trener.

W orbicie zainteresowań szkoleniowca, w kontekście wyboru składu na MŚ 2007, pozostaje także Marta Goraj i Izabela Czarna.

Kadra Polski na Turniej w Dunkierce

ZOBACZ TAKŻE:

Turniej w Dunkierce na antenie Polsatu

Kontuzja Wilamowskiej

Wyboista droga do Pekinu 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest