23 listopada 2007

Defensywa kluczem do wygranej

Polska pokonując w Dzierżoniowie Czechy 26:21 zanotowała pierwsze zwycięstwo w Młodzieżowym Pucharze Śląska kobiet. W innym piątkowym meczu Rumunia zwyciężyła Francję 31:26.

Polki bardzo dobrze zagrały w obronie. W bramce dużą skutecznością popisywała się Marta Miecznikowska, która ratowała zespół w sytuacjach sam na sam i przy rzutach karnych.

”Początkowo Czeszki prowadziły. Z czasem się gra wyrównała, a od 20 minuty to mój zespół osiągnął przewagę. Po przerwie prowadziliśmy nawet różnicą sześciu trafień” – podsumował trener Krzysztof Przybylski.

Polska-Czechy 26:21 (14:11)
POLSKA: Miecznikowska, Kwiecień, Maliczkiewicz– Leśkiewicz, Wańczyk, Aleksandrowicz 6, Mielczewska 7, Kulwińska 2, Dąbrowska 3, Konsur, Kocela 7, Sądej 1, Cebula, Wasilewska.

Rumunia-Francja 31:26