24 listopada 2007

Zabrakło zdrowia

Polska przegrała z Francją 23:28 w ostatnim dniu Młodzieżowego Pucharu Śląska kobiet. Drużyna Krzysztofa Przybylskiego z jednym zwycięstwem na koncie zajęła 4.miejsce. Turniej, rozgrywany w Dzierżoniowie, wygrały Czechy, które pokonały Rumunię 33:21.

W bramce na dużej skuteczności grała Monika Maliczkiewicz. „Niestety słabo wypadliśmy w obronie i w rzutach z drugiej linii” – przyznał trener Przybylski. Szybko znalazło to przełożenie na wynik, gdyż rywalki objęły prowadzenie 6:2. Polki w pierwszych 30 minutach zdołały zniwelować straty do dwóch trafień. Po zmianie stron zdołały doprowadzić do stanu 16:17, ale potem niewykorzystany rzut karny i kontry zaważyły na końcowym rezultacie. „Wszystko wyglądało dobrze do 40 minuty Potem zabrakło nam zdrowia. Praktycznie turniej graliśmy 7-8 zawodniczkami” – dodał Przybylski.

Polska-Francja 23:28 (12:14)POLSKA: Maliczkiewicz, Miecznikowska, Kwiecień,– Wańczyk, Cebula 3, Konsur, Kulwińska, Mielczewska 3, Kocela 6, Leśkiewicz 1, Sądej 1, Aleksandrowicz 3, Dąbrowska 6, Wasilewska.

Czechy-Rumunia 33:21