27 listopada 2007

Nie pokazałyśmy wszystkich atutów

Czasy, kiedy można było dopisywać punkty przed meczem, już dawno minęły. Brazylia faktycznie zrobiła ogromne postępy, a trzon tej reprezentacji z powodzeniem gra w czołowych zespołach Starego Kontynentu. Przeciwko nam zagrały bardzo dobrze – mówi w wywiadzie dla „Dziennika Wschodniego” rozgrywającą reprezentacji Polski i SPR Safo, Dorota Malczewska.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zajęła trzecie miejsce w turnieju o Puchar Francji. To dobry czy zły wynik?

– Wracałyśmy umiarkowanie zadowolone. Najbardziej cieszy to, że miałyśmy okazję zagrać w kraju, który będzie gospodarzem mistrzostw świata, więc aklimatyzację mamy za sobą.

Do mistrzostw pozostały już tylko dni. Co należy poprawić, aby wyniki były lepsze?

– Przede wszystkim popełniałyśmy za wiele prostych błędów. A wynikały one z braku zgrania. Dlatego ostatnie zajęcia przed mistrzostwami podporządkowane będą poprawieniu zrozumienia na parkiecie.

Odniosłyście jedno zwycięstwo, ale bardzo ważne.

– Zgadza się. Pokonanie Tunezji, która jest naszym grupowym rywalem w finałach, może nas tylko podbudować. Okazało się, że ta reprezentacja na pewno nie będzie chłopcem do bicia”. Tunezyjki potrafią grać w piłkę ręczną, tym bardziej że w swoim składzie mają kilka zawodniczek grających w Europie, głównie we Francji. Zdobyłyśmy cenny materiał szkoleniowy, nie pokazując wszystkich naszych atutów. Zresztą, takie było założenie. Aby nie odkrywać kart do samego końca.

Zaskoczyła natomiast Brazylia. Można więc przypuszczać, że na mundialu nie będzie łatwych rywali.

– Czasy, kiedy można było dopisywać punkty przed meczem, już dawno minęły. Brazylia faktycznie zrobiła ogromne postępy, a trzon tej reprezentacji z powodzeniem gra w czołowych zespołach Starego Kontynentu. Przeciwko nam zagrały bardzo dobrze, podobnie jak z Francją, głównie w pierwszej połowie.

We Francji daje się już odczuć atmosferę mistrzostw?

– Organizatorzy turnieju w Dunkierce stanęli na wysokości zadania. Tak więc można być pewnym, że MŚ organizacyjnie będą stały na wysokim poziomie. Pojawiły się już gadżety, tak więc otoczka wokół imprezy była widoczna.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest