27 listopada 2007

Jaszka i Kubisztal – kierunek Berlin

Dwaj najlepsi zawodnicy opuszczają Zagłębie Lubin! Michał Kubisztal i Bartłomiej Jaszka wczoraj podpisali kontrakty z Fiichse i w grudniu zadebiutują w Bundeslidze. Będą grać w Berlinie do końca sezonu 2008/09. Polska kolonia w najlepszej lidze świata powiększy się do 13 zawodników – informuje „Przegląd Sportowy”.

Zupełnie inna jakość
Obaj mieli w kontraktach klauzule, umożliwiające wcześniejsze odejście. Pozostaną w Zagłębiu do 16. kolejki, czyli do 15 grudnia, a już osiem dni później mogą zadebiutować w Lisach” w meczu z TuS Liibbecke. – Nie jestem najmłodszy, a chcę się sprawdzić w silnej lidze. Miałem wcześniej oferty z Niemiec, ale wyjazdy dla paru groszy do drugiej, czy trzeciej ligi kompletnie mnie nie interesowały – mówi 27-letni Kubisztal.

Fiichse Berlin w tym roku awansowali do Bundesligi po 21 latach i walczą o utrzymanie. Z 14 meczów Lisy” wygrały trzy, dziewięć przegrały i dwa zremisowały. Zajmują 14. miejsce. Klub ma jednak spore ambicje. Zespół występuje w Max–Schmelling-Halle, mieszczącej 10 tys. ludzi. Średnia widzów to ponad 5 tys. Dla Kubisztala

i łaszki, którzy występują w szkolnej sali gimnastycznej przed 500 osobami, będzie to szok. – To zupełnie inna jakość. Inne wyzwania i większe wymagania – podkreśla Jaszka.

Budżet w wysokości 2,6 mln euro nie powala na kolana, ale do zbudowania zespołu, który utrzyma się w Bundeslidze, powinno to wystarczyć. Gdyby się nie udało, to Polacy nie muszą się martwić. W przypadku degradacji będą mogli odejść.

Kadra zespołu liczy 19 zawodników – w tym pięciu rozgrywających, z którymi będą rywalizować Polacy. Najbardziej znanym graczem drugiej linii jest 28-let-ni reprezentant Norwegii Kjetil Strand. – Nie wiem wiele o nowej drużynie. Wiem jednak, że w takim zespole można się wypromować – twierdzi Michał.

Wojciech Osiński

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest