10 grudnia 2007

Juniorzy na tarczy

Polska zajęła 4. – ostatnie miejsce w turnieju reprezentacji juniorów "Brno Carten Cup" rozegranym w Czechach. Zawody wygrała Słowenia przed zespołem gospodarzy i Słowacją.

”Do Czech pojechaliśmy bez czterech graczy z podstawowej siódemki – powiedział trener Wojciech Nowiński. – Złożyły się na to kontuzje i problemy szkolne. W efekcie na krótkim zgrupowaniu w Brennej pojawiło się pięciu nowych zawodników oraz kilku z niewielkim stażem w kadrze”.

Nowi zawodnicy to: Tomasz  Zacharski , Jakub Szczecina, Arkadiusz Prokop, Łukasz Sieg, i Michał Sabaciński.

W pierwszym  meczu Polaków, ze Słowacją zawiodła skuteczność, dyspozycja w obronie także pozostawiała wiele do życzenia. „W końcówce przy prowadzeniu Słowaków jedną bramką, aż trzykrotnie nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji sam na sam – dodał Nowiński.

Potyczka ze Słowenią – rywalem z el. ME – pokazała, że ułańska fantazja zupełnie nie popłaca. Rywale, dobrze przygotowani taktycznie, konsekwentnie realizowali założenia przedmeczowe.

”Niezależnie od końcowego wyniku ten mecz udowodnił, że dobrze przygotowani nie będziemy bez szans w konfrontacji ze Słoweńcami” – ocenił polski szkoleniowiec.

Ostatni występ Polaków w turnieju był bardzo zacięty. Dla Czechów wygrana otwierała drogę do drugiego miejsca w imprezie. Ostatecznie ściany pomogły gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa.

”Turniej mimo przegranych udowodnił, że tacy zawodnicy jak Pacześny, Politowski, Łyżwa czy też debiutanci jak Sieg czy też Sabaciński zasługują na grę w kadrze. Na kolejny turniej pojedziemy w najsilniejszym składzie z Gielą i Świątkiem. W Niemczech, w ciągu trzech dni rozegramy pięć meczów” – zakończył Nowiński.    

Wyniki Polski w turnieju Brno Carten Cup:
Słowacja-Polska 34:32 (16:13)
Polska: Trojański, Grzybowski – Syprzak 1, Pacześny 2, Pilitowski 6, Zacharski 3, Przybylski 4, Prokop, Sieg, Sabaciński, Krajewski 6, Łyżwa 4, Kłoda 4, Nogowski 2, Rydz, Kowalik.

Słowenia-Polska 28:23 (17:11)

Polska: Trojański, Szczecina, Grzybowski – Syprzak, Pacześny 5, Pilitowski 2, Zacharski 3, Przybylski 3, Sieg, Sabaciński, Krajewski 1, Łyżwa 7, Kłoda 2, Nogowski, Rydz.
Czechy-Polska 28:27 (18:13)
Polska: Trojański, Szczecina, Grzybowski – Syprzak, Pacześny 7, Pilitowski 6, Zacharski, Przybylski 3, Prokop, Sieg 3, Sabaciński 3, Krajewski 1, Łyżwa 2, Kłoda 2, Nogowski, Rydz, Kowalik.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest