19 grudnia 2007

W piętnastu po Christmas Trophy

W 15-osobowym wyruszyła z Warszawy w środowe popołudnie męska reprezentacja Polski, która na Słowacji wystąpi w turnieju Christmas Trophy. Sztab szkoleniowy zadecydował, że nie będzie powołania w miejsce kontuzjowanego Sebastiana Rumniaka. Zawodnik Wisły Płock skręcił staw skokowy podczas pierwszego treningu na zgrupowaniu.

Turniej rozpocznie się w czwartek, a zakończy w sobotę w hali w Levicach. W czerwcu w miejscowym obiekcie Słowacy, zwycięstwem 35:19 nad Ukrainą, przypieczętowali awans do finałów mistrzostw Europy. W piątek areną turnieju będzie hala Milenium w Nowych Zamkach.

Dla wszystkich trenerów poszczególnych kadr, które wezmą udział w tym turnieju, będzie to doskonała okazja do przeglądu bezpośredniego zaplecza. Drużyny będą oparte o graczy słowackiej ligi, czeskiej Zubr extraligi, polskiej ekstraklasy i węgierskiej Budapest Bank ligi.

”Wiadomo, że każdym zespole jest hierarchia. Ciężar gry odkłada się na zawodnikach z pierwszych stron gazet. Nie możemy jednak zapominać, że to jest gra zespołowa i czasami są momenty, że ci najlepsi zawodzą. Większość zawodników zna naszą taktykę. Zgrupowanie i turniej służą  przypomnieniu wariantów gry, lepszemu poznaniu się, wkupieniu się do grupy. W zespole, szczególnie dla mnie, są nowe twarze. Chciałbym mieć ten kłopot, żeby zawodników o wysokim poziomie wyszkolenia było jak najwięcej. W momencie wyboru szesnastki, abym mógł powiedzieć komuś ty nie jedziesz, chociaż jesteś naprawdę w dobrej formie – powiedział tuż przed wyjazdem trener Bogdan Wenta.  


Jeszcze dalej w swoich ocenach posuwa się szkoleniowiec ekipy Słowacji Zoltán Hester, który przyznaje, że zwycięstwo w turnieju w tym przypadku nie jest najważniejsze. „Przede wszystkim chcę zobaczyć w akcji jak najwięcej kandydatów do pierwszego zespołu. Trudno ocenić, który z nich otrzyma nominacje po przyjściu zawodników z zagranicznych klubów. Niedawno kontuzji nabawił się Kukucka i muszę wiedzieć, kto jest w stanie go zastąpić i nie będzie potrzebował uczyć się od początku naszego systemu” – wyjawił Hester.

Szkoleniowiec podkreślił, że każdej drużynie najbardziej będzie brakowało zawodników z niemieckiej Budesligi i hiszpańskiej Asobal.

Składy drużyn:

Słowacja:
bramkarze: Michal Meluš (Tatran Prešov), Richard Štochl (Dunaferr SE/Węgry), Teodor Paul (IS Košice)
rozgrywjący: Marek Mikéci, Marián Huňady, Peter Tumidalský (wszyscy Tatran Prešov), Csaba Szücs (Pforzheim/Niemcy), Michal Baran (SC Sélestat/Fr.), Gabriel Vadkerti (TJ Štart Nové Zámky), Jozef Hanták ml. (MŠK Považská Bystrica)
obrotowi: Andrej Petro (US Ivry handball/Francja), Peter Dudáš (Tatran Prešov), Andrej Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)
skrzydłowi: Vlastimil Fuňak, Radoslav Kozlov (obaj Tatran Prešov), Ján Faith (Baník Karviná/Czechy), Maroš Baláž (IS Košice), Viktor Szapu (TJ Štart Nové Zámky).

Polska:
bramkarze: Michal Świrkula (MKS Interferie Zagłębie Lubin) Marcin Wichary (Wisła Płock);
rozgrywający: Bartlomiej Jaszka (Interferie), Rafał Kuptel (Wisła), Mariusz Jurkiewicz (J.D. Arrate/Hisz), Michał Waszkiewicz, Kamil Krieger (obaj MMTS Kwidzyn), Tomasz Garbacewicz (OKPR Warmia-Traveland Olsztyn);
obrotowi: Paweł Orłowski, Michal Stankiewicz (obaj Interferie) Daniel Żółtak (KS Vive Kielce);
skrzydłowi: Bartłomiej Tomczak (Interferie), Mateusz Jachlewski (Vive), Paweł Piwko (SPR AMD Chrobry Głogów), Arkadiusz Miszka (PMKS Fokus Park-Kiper Piotrków Tryb.).

Czechy:
bramkarze: Tomáš Petržala (Dukla Praha), Jakub Krupa (Zubří)
rozgrywający: Robert Plšek, Ondřej Šulc (Karviná), Lukáš Buchta (Istres/Fr.), Marek Tůma, Jan Stehlík (obaj Dukla), Martin Hrstka, Jakub Kulišťák (obaj Zubří)
skrzydłowi: Tomáš Heinz (Karviná), Jiří Motl (Lovosice), Petr Rams (Dukla), Tomáš Číp (Zubří)
obrotowi: Tomáš Říha (Zubří), Martin Prachař (La Coruňa/Hiszp.), Martin Šetlík (Plzeň).

Węgry:
bramkarze: Szilveszter Liskay (Tatabánya Carbonex KC), Levente Nagy (Erste-Békesi FKC), Roland Mikler (Dunaferr SE)
gracze z pola: Attila Vadkerti (Pick Szeged), Szabolcs Törö (Dunaferr SE), Gábor Grebenár (Dunaferr SE), Norbert Sutka (Pick Szeged), Maté Halász (Tatabánya Carbonex KC), Tamáš Frey (DKSE Airport Debrecín), Kornél Nagy (Dunaferr SE), István Rédei (DKSE Airport Debrecín), Gábor Oláh (Erste Békesi FKC), Ákos Sándor (Dunaferr SE), Szabolcs Zubai (Dunaferr SE), Timuzsin Schuch (HCM Constanta/Rum.), Péter Gúnya (DKSE Airport Debrecín).

ZOBACZ TAKŻE:

Kontuzje Kuchczyńskiego i Rumniaka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest