2 stycznia 2008

Kadrowicze trenują w Gdańsku

W Gdańsku rozpoczęło się niespełna dwudniowe zgrupowanie męskiej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Stawili się wszyscy z powołanych przez trenera Bogdana Wentę 19 zawodników.

„Musimy myśleć, żeby w turnieju grać o złoto. Nie pojedziemy tam walczyć o piąte czy ósme miejsce” – deklaruje Karol Bielecki. Warto pamiętać, że mistrz Europy uzyska bezpośrednią kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Pierwszego dnia zawodnicy dwukrotnie trenowali, po dwie godziny, na obiektach AWFiS. Cała grupa w czwartek uda się do Danii, gdzie zagra w tradycyjnym turnieju Lauritz Knudsen Cup (4-6 stycznia). W imprezie rywalami Białoczerwonych kolejno będą ekipy Islandii, Danii i Norwegii. Ostatnim sprawdzianem formy polskiego zespołu przed ME będą towarzyskie mecze z Białorusią (11 stycznia w Elblągu i 12 stycznia w Gdańsku).

Z kadrą nie trenuje Artur Siódmiak, który przechodzi rehabilitację pod kontrolą naszego sztabu medycznego. Ostatnimi powołanymi piłkarzami są skrzydłowy Paweł Piwko (Chrobry Głogów) i obrotowy Daniel Żółtak (Vive Kielce).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest