3 stycznia 2008

W góry, bez kadrowiczów

Na pierwszym treningu w nowym roku spotkali się w czwartek piłkarze ręczni Vive Kielce. Już w piątek wyjadą na Słowację. Na zajęciach nie było trzech kieleckich kadrowiczów – Daniela Żółtaka, Mateusza Jachlewskiego i Patryka Kuchczyńskiego, którzy z reprezentacją Polski wyjechali na turniej do Danii – pisze „Echo Dnia”.

Będzie natomiast trenował Mateusz Zaremba, który ma już powyjmowane śruby z dłoni. Vive odbędzie w Kielcach tylko jeden trening, bo w piątek rano wyjeżdża na zgrupowanie do słowackiego Puchova, położonego niedaleko od Poważskiej Bystrzycy.

– Tam jest ośrodek olimpijski, w którym często trenują słowackie kadry hokeja i siatkówki. Góry są, ale niewysokie. Będzie trochę zajęć w terenie, rano siłownia, po południu zajęcia w hali, odnowa, basen – mówi trener Vive Aleksander Malinowski.

W drodze powrotnej ze Słowacji kielczanie zawitają na turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego (10-11 stycznia). Będą rywalizowali w grupie eliminacyjnej, która swoje mecze rozegra w Strzelcach Opolskich. Rywalami Vive będą MTS Chrzanów, Gwardia Opole i czeski Cement Hranice, w drugiej grupie (Zawadzkie) zagrają Olimpia Piekary Śląskie, AZS Zielona Góra i niemiecki HC Neuruppin.

Przez kolejne dwa tygodnie Vive będzie trenowało w Kielcach, a potem na dwa dni znów wyjedzie na Słowację. 24 i 25 stycznia weźmie udział w turnieju w Poważskiej Bystrzycy, gdzie oprócz gospodarzy -zespołu MSK, jego rywalami będą czeski Banik Karwina i austriacki HC Linz AG.

30 stycznia kielczanie rozegrają wyjazdowy, ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z Chrobrym Głogów, a 2 lutego wznowią rozgrywki ligowe spotkaniem z Interferie Zagłębiem Lubin w Kielcach.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest