3 stycznia 2008

Siedem godzin dziennie

Wczorajszymi dwugodzinnymi zajęciami szczypiorniści Azotów Puławy rozpoczęli przygotowania do drugiej, decydującej o końcowych rozstrzygnięciach w ekstraklasie, rundy rozgrywek. Do 10 stycznia puławianie będą mieli tzw. miniobóz dochodzeniowy. Dzień później zagrają w silnie obsadzonym turnieju w Łącku. W planach są też sparingi z Vive Kielce i AZS AZWF Biała Podlaska – informuje „Dziennik Wschodni”.

– Doskonale zdaję sobie sprawę, że niektórzy zawodnicy mogą mięć kłopoty z nadwagą, ale przez najbliższy czas powinniśmy ten problem rozwiązać – przekonuje trener Giennadij Kamielin. – Do wyjazdu do Łącka będziemy trenować trzy razy dziennie, w sumie wyjdzie prawie siedem godzin zajęć w ciągu dnia. Przede wszystkim zależy mi na doskonaleniu siły i wytrzymałości. Trochę niedobrze, że w Łącku będzie też Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski, z którym niebawem gramy w lidze. Jako sparingpartnerów planujemy umówić Vive oraz AZS Biała Podlaska.

Na pierwszych zajęciach obecni byli także rozgrywający Krzysztof Tylutki oraz lewoskrzydłowy Maciej Sieczkowski. Być może pierwszy zostanie wypożyczony do AZS AWF Warszawa, a drugi zmieni barwy klubowe na AZS Politechnikę Radomską. Wbrew wcześniejszym spekulacjom z Azotami nie będzie trenował rozgrywający AZS Biała Podlaska Tomasz Pomiankiewicz. – Miałem propozycję z Puław, ale do czasu ukończenia studiów, czyli do połowy kwietnia, zamierzam grać w AZS. Zdaję sobie sprawę, że drugi raz takiej oferty mogę już nie mieć, ale priorytetem jest dla mnie ukończenie studiów – wyznaje Pomiankiewicz.

Klub z Puław interesuje się też rozgrywającym MTS Chrzanów Marcinem Skoczylasem, mającym na koncie już 92 gole w obecnym sezonie w I lidze, wiceliderem klasyfikacji strzelców. – Na razie mamy kasetę z występami tego zawodnika – mówi prezes klubu Jerzy Witaszek. – Jeżeli jego gra przypadnie do gustu trenerowi, wówczas będziemy prowadzić rozmowy. Sądzę, że w tym tygodniu ostatecznie wyjaśni się sprawa Tylutkiego i Sieczkowskiego. Rywalami Azotów w Łącku będą ekipa gospodarzy Wisła Płock oraz mistrz Słowacji Tartan Presov. W drugiej grupie zagrają mistrz Czech Banik Karvina, Focus Park i MMTS Kwidzyn.

ZOBACZ TAKŻE:

W Azotach osłabienia zamiast wzmocnień

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest