5 stycznia 2008

Zabrakło czasu

Polska przegrała w Broendby z Danią 30:31 (15:15), a Norwegia zremisowałaz Islandią 28:28 (12:14) w drugim dniu towarzyskiego turnieju Lauritz Knudsen Cup.

Spotkanie potwierdziło, że na boisku zaprezentowały się druga i trzecia drużyna świata. Gospodarzom turnieju bardzo zależało, aby nie przegrać drugiego meczu w ciągu dwóch dni. Po akcjach Karola Bieleckiego i Bartosza Jureckiego Polska prowadziła 2:0. Forma naszego kołowego i wiele kierowanych do niego zagrań przyczyniła się do tego, że został najlepszym strzelcem zespołu w tej potyczce.

Pierwsze 30 minut rozgrywane było z lekką przewagą Białoczerwonych. Podopieczni Bogdana Wenty prowadzili ale różnicą nie większą niż 1-2 bramki (8:6 -15 min, 10:9 – 20 min). W samej końcówce pierwszej części gry wygrywaliśmy 15:13 ale i tę stratę Duńczycy zdołali zniwelować.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramek gospodarzy. W 33 minucie był już jednak remis – 17:17. Później- tak jak w pierwszej połowie- trwała wymiana trafień, zespoły grały bramka za bramkę. Dopiero na kwadrans przed końcem nasz zespół wygrywał wyżej- 24:22 a zaraz potem 27:23. Dobry mecz rozgrywał Grzegorz Tkaczyk znakomicie współpracując z kołowym Bartoszem Jureckim.

Końcówka meczu należała do Duńczyków W 55 min gospodarze doprowadzili najpierw do remisu, a za chwilę wygrywali 30:29. Nam udało się jeszcze doprowadzić do wyniku 30:30, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. „W finałowych 10 minutach rywale bardzo się spięli. Zwycięską bramkę zdobyli po kontrze. Nam zabrakło czasu, aby wywalczyć choćby punkt. Każdy z naszych zawodników wykorzystał swoją szansę” – ocenił Marek Żabczyński kierownik polskiej reprezentacji.

W meczu z Danią nie grali: Patryk Kuchczyński, Paweł Orzłowski, Mariusz Jurkiewicz.