5 stycznia 2008

Srebrna reprezentacja Drużyną Roku

Wicemistrzowie świata 2007 w piłce ręcznej zostali Drużyną Roku. Jej kapitan, Grzegorz Tkaczyk uplasował się na 9. miejscu w 73. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i TVP S.A. na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2007 Roku. Wyniki ogłoszono podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki.

Laureaci otrzymali statuetki championów. W imieniu Grzegorza Tkaczyka wyróżnienie odebrał Artur Siódmiak. „Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie i niesamowity zaszczyt. Wszyscy wiemy, że jest to sport zespołowy Na to, że znalazłem się w tym gronie pracował cały zespół. Mogę mu tylko podziękować za to, co udało się nam osiągnąć na mistrzostwach świata” – mówił Tkaczyk podczas nagrania dla TVP podczas zgrupowania w Gdańsku kiedy dowiedział się, że jest wśród 20 nominowanych sportowców.

Przed ogłoszeniem czołowej trójki laureatów uhonorowano Drużynę Roku. Nagrodę w jej imieniu, wspólnie z prezesem ZPRP Andrzejem Kraśnickim, przyjął reprezentant Srebrnej Drużyny Artur Siódmiak.

"Żałuję, że nie ma ze mną kolegów z drużyny i sztabu szkoleniowego. Będę wyrazicielem całego zespołu iż powiem, że dla nas jest to ogromny sukces i całej dyscypliny. Chciałem podziękować naszym sponsorom, bez których w sporcie trudno jest o sukces – Bankowi PKO BP i Telefonii Cyfrowej Era. Pragnę zapewnić, że w tym roku jako drużyna dostarczymy dużo emocji, chociażby już wkrótce w mistrzostwach Europy w Norwegii oraz mam nadzieję na Olimpiadzie w Pekinie. Trzymajcie za nas kciuki” – powiedział reprezentacyjny kołowy.

Z kolei prezes Kraśnicki dodał: "bardzo chciałbym, żeby w tym miejscu stał trener reprezentacji Bogdan Wenta. Reprezentacja przebywa w Danii i przygotowuje się ME i startu na Igrzyskach Olimpijskich. Chciałbym w jego imieniu podziękować tym, którzy dostrzegli sukces piłki ręcznej, szczególnie Kapitale „Przeglądu Sportowego” oraz tym, którzy nam pomagali w sytuacji kiedy pozycja naszej dyscypliny nie była tak znacząca jak dzisiaj. Dziękuję Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Panie Ministrze Drzewiecki, Panie Prezesie Nurowski mam nadzieję, że dalej będziecie nas wspierać".

Wyniki Plebiscytu:

Trener Roku Leo Beenhakker – piłka nożna

Drużyna Roku – reprezentacja Polski w piłce ręcznej (wicemistrzostwo Polski)

10 Najlepszych Sportowców Polski 2007 Roku:

1. Adam Małysz – skoki narciarskie (Puchar Świata, mistrzostwo świata K-90)
2. Euzebiusz Smolarek – piłka nożna (awans z drużyną do finałów Euro 2008)
3. Otylia Jędrzejczak – pływanie (wicemistrzostwo świata 400 m)
4. Leszek Blanik – gimnastyka sportowa (mistrzostwo świata w skoku przez konia)
5. Mateusz Sawrymowicz – pływanie (mistrzostwo świata na 1500 m)
6.
Robert Kubica – formuła 1
7.
Marek Plawgo – lekka atletyka (2 x brązowy medal MŚ na 400 m ppł, 4×400 m)
8. Anna Jesień – lekka atletyka (brązowy medal MŚ na 400 m ppł)
9. Grzegorz Tkaczyk – piłka ręczna (wicemistrzostwo świata)
10. Sylwia Gruchała – szermierka (drużynowe mistrzostwo świata)

najlepszy sportowiec niepełnosprawny:
Natalia Partyka

za całokształt osiągnięć sportowych:
Dorota Zagórska i Mariusz Siudek – łyżwiarstwo figurowe.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest