6 stycznia 2008

Druga porażka Polaków

Polska przegrała w Valby z Norwegią 30:23 (17:15), a Dania zwyciężyła Islandię 37:36 (18:19) w ostatnim dniu towarzyskiego turnieju Lauritz Knudsen Cup. Dzięki temu Norwegowie – gospodarze zbliżających się mistrzostw Europy – wygrali całą imprezę, a Białoczerwoni uplasowali się 3 miejscu.

Polacy przystąpili do spotkania mało skoncentrowani. Trener Bogdan Wenta już po 1 min 55 sek wziął czas. Wówczas jego podpieczni przegrywali 0:4. Reprymenda pomogła, gdyż późniejsze minuty pierwszej połowy były w miarę wyrównane, ale to Norwegowie byli drużyną dyktującą warunki. Skandynawski zespół dzięki doskonałej obronie wyprowadzał wiele udanych kontr. Polacy dwukrotnie pod koniec pierwszej i na początku drugiej części  (21:22) gry zdołali odrobić straty wynoszące już tylko 1 bramkę.

„Od 40 min zdarzył się nam kryzys. Obronione trzy rzuty karne, w tym dwa przez Sławka Szmala, nie były w stanie odmienić losów spotkania. Nikt w zespole nie odniósł kontuzji” – powiedział Marek Żabczyński kierownik polskiej reprezentacji.

Dodał, że nasza drużyna w sumie popełniła tylko 14 błędów technicznych. Elementem, na który sztab szkoleniowy na pewno musi zwrócić uwagę jest poprawienie precyzji w wykańczaniu akcji w ataku.

W niedzielę w polskim zespole nie grali Patryk Kuchczyński, Rafał Kuptel i Damian Wleklak.

Nasza reprezentacja do kraju wraca jeszcze w niedzielę wieczorem. We wtorek ponownie zbiera się w Gdańsku. Ostatnim akordem przygotowań będą towarzyskie mecze z Białorusią (11 stycznia w Elblągu i 12 w Gdańsku).

Norwegia-Polska 30:23 (17:15)