10 stycznia 2008

Debiut Polski w elbląskim CSB

Już od początku roku trudno było dostać bilety na towarzyskie mecze piłkarzy ręcznych Polska – Białoruś, piątkowy w Elblągu i sobotni w Gdańsku. Kadrowicze Bogdana Wenty ostatni etap przygotowań do mistrzostw Europy rozpoczęli we wtorek w Trójmieście. Rywale po ponad 8 godzinnej podróży dotarli autokarem w czwartek do Elbląga.

Początek emocji w każdy z meczowych dni o godz. 20.40. Bezpośrednie relacje w Polsat Sport.Elbląska Hala Centrum Sportowo-Biznesowego została oddana do użytku na początku ub.r. Pierwszy raz zagrają w niej reprezentanci Polski i to od razu wicemistrzowie świata. Co prawda siatkarze mieli już tu swoje spotkania podczas Memoriału Huberta Wagnera, ale odbyły się bez udziału zespołu Białoczerwonych.

Polscy szczypiorniści na pewno nie będą musieli narzekać na doping. W hali CSB zasiądzie blisko 3000 widzów. Specjalnie na to spotkanie przy boisku rozstawiooe dodatkowe siedziska.

Bilety w Elblągu były towarem deficytowym już od początku roku. Większość została zarezerwowana przez Internet jeszcze w 2007 r. „230 wejściówek, które w ten sposób zamówiono, ale nie wykupiono, trafiła do ponownej dystrybucji we wtorek rano. Sprzedano je w ciągu godziny – powiedział Andrzej Bugajny dyrektor CSB.

Gospodarze gdańskiego obiektu – pojemność ok. 1500 miejsc – żałują, że nie dysponują większą halą. Z pewnością nie mieliby kłopotów ze sprzedażą karnetów wejściowych.

W obu miastach mecze będzie obsługiwało 10 platform operatorskich Telewizji Polsat w technologii HD. Ekipa tej telewizji w specjalny sposób doświetli hali, aby jakość przekazu spełniała normy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest