18 stycznia 2008

Polki powalczą o Pekin

Polskie piłkarki ręczne zagrają w turnieju kwalifikacyjnym o udział w igrzyskach w Pekinie! Podopieczne Zenona Łakomego dostały tę szansę dzięki ekipie Angoli, która wczoraj wieczorem w finale Pucharu Narodów Afryki pewnie pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 39:27 – pisze „Przegląd Sportowy”.

Najlepsza drużyna Czarnego Lądu uzyskała awans do I0 i zwolniła biało-czerwonym miejsce w eliminacjach olimpijskich (po dwie z czterech ekip z trzech turniejów kwalifikacyjnych awansują do Pekinu). Polki od 28 do 30 marca będą walczyć w Rumunii o przepustki na igrzyska z ekipą gospodarzy, Węgierkami oraz WKS. To nie koniec niespodzianek. Od 25 do 31 stycznia w Japonii ponownie zostaną rozegrane azjatyckie kwalifikacje do I0. Władze IHF unieważniły bowiem rozstrzygnięcia z Kazachstanu, z powodu sędziowskich skandali. Faworytkami są Koreanki z Południa i jeśli wygrają, to Polki w Rumunii zmierzą się z nieco słabszymi Chorwatkami, a nie Węgierkami.

– Byliśmy przygotowani na tę ewentualność. Zaplanowaliśmy już trzydniową konsultację kadry w Cetniewie. Rozmawiałem z trenerem Niemiec Arminem Emrichem na temat marcowych sparingów z trzecią drużyną świata. Zaś w czasie Wielkanocy szykują nam się mecze towarzyskie z reprezentacją Chin. Na dwa tygodnie przed turniejem kwalifikacyjnym zawieszone zostaną rozgrywki ligowe. Musimy wykorzystać szansę – cieszy się Łakomy.

– Udział obu naszych reprezentacji w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich podnosi prestiż naszej dyscypliny. Ale spokojnie, jeśli w sierpniu do Chin poleci przynajmniej jedna nasza kadra, będę szczęśliwy – studzi euforię prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest