24 stycznia 2008

Zmazali plamę

Polscy zawodnicy przyznają, że zmobilizowanie się do meczu z Czarnogórą nie było łatwe. Chcieli zmazać plamę i na pewno im to się udało. Potem oczekiwali na zwycięstwa Danii i Chorwacji.

Karol Bielecki: Można powiedzieć, że był to mecz towarzyski. Wygraliśmy i czekamy na wyniki innych spotkań. Zobaczymy jak to wszystko się ułoży. Jest parę możliwości. Mamy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.


Sławomir Szmal. To był ważny mecz dla nas. Graliśmy o bramki, aby wystąpić w meczu o miejsce. Na pewno trudno było się odbudować przed dzisiejszym meczem. Przegrana z Danią weszła nam w głowy. Porażka jak dla nas była za wysoka. Drużyna dzisiaj pokazała charakter. To mógł być dla nas ostatni mecz mistrzostw. Chcieliśmy zagrać z dyscypliną cały mecz. Myślę, że to nam się udało. Graliśmy zdyscyplinowani w obronie i świetnie w ataku.

Bartłomiej Jaszka
: Na pewno stać mieć na lepsze grą, bardziej konsekwentną. Wiem, że potrafię lepiej kierować zespołem. Muszę grać bardziej na luzie. Gdy z meczu na mecz nabiorę doświadczenia, to na pewno będzie lepiej.

Mariusz Jurasik: Na pewno nie było łatwo, ale Czarnogóra dziś też nie zagrała tak jak do tej pory. Nie było widać u nich na twarzach tej agresywności i chyba grali tak asekuracyjnie, żeby nikomu nic złego się nie stało. Trener z Czarnogóry wpuścił rezerwowych zawodników, nawet nie grał w bramce Stojanovic, a Muratovic zagrał tylko kilkanaście minut. Inna sprawa, że na początku zatrzymaliśmy go, trzy razy się pomylił i może dlatego szkoleniowiec go ściągnął. Praktycznie Czarnogóra oddała nam ten mecz bez walki.

Nie było czasu na odpoczynek, dzisiaj zagraliśmy trzeci mecz z rzędu. Było może troszkę lepiej, gdyż rywal nie postawił nam wysokich warunków, a może zeszło z nas ciśnienie, że praktycznie jest już po medalu i możemy wyjść na boisko na większym luzie i pobawić się trochę w piłkę niż powalczyć.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest