5 lutego 2008

Wybrali Kalisz

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył Kaliszowi organizację turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 20.

Impreza odbędzie się w dniach od 20 do 22 marca. Kalisz wygrał rywalizację o jej organizację z Elblągiem, Mielcem, Dzierżoniowem i Łąckiem, między innymi dzięki bardzo dobrej bazie hotelowej i sportowej. To kolejna impreza międzynarodowej rangi w piłce ręczne j, która odbędzie się właśnie w grodzie nad Prosną – pisze „Polska Głos Wielkopolski”.

W kaliskiej hali Winiary Arena zagrają reprezentacje Austrii, Portugalii, Ukrainy i oczywiście Polski, której trenerem jest Ryszard Skutnik. Jego podopieczni w ub.r. zajęli 6.miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Turniej w Kaliszu będzie pierwszym międzynarodowym akcentem ogólnopolskich obchodów jubileuszu 90-lecia powstania szczypiorniaka. Obchody zorganizowane będą w tym roku właśnie w Kaliszu we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. W najbliższych dniach prezydent miasta Kalisza powoła komitet organizacyjny, który ma przygotować i przeprowadzić rozgrywki.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest