11 lutego 2008

Gwardia nie awansuje

Szczypiorniści Norgipsu Gwardii przegrali w niedzielę mecz na szczycie I ligi grupa B, z Powem Zabrze 22:29, i stracili szanse na awans do ekstraklasy – pisze „Gazeta Wyborcza Opole”.

Tylko początek spotkania był wyrównany, od stanu 1:1 w drugiej minucie przez kolejnych dziesięć opolanie nie potrafili strzelić żadnego gola, a kiedy go w końcu zdobyli, było już 2:8. Sytuację poprawiło dopiero wejście Macieja Ścigają, które znacznie ożywiło grę opolskiego zespołu. Kiedy tuż po przerwie Wojciech Knop doprowadził do remisu, wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Ale wtedy opolanie nie mieli już sił na dalszą część meczu i przegrali różnicą aż siedmiu bramek.

Tym samym opolski zespół stracił kolejne punkty do lidera Stali Mielec i praktycznie realne szanse na awans do ekstraklasy.