13 lutego 2008

Do Pekinu przez Wrocław

Turniej kwalifikacyjny mężczyzn w piłce ręcznej do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca br. we Wrocławiu. To wspólna decyzja Andrzeja Kraśnickiego prezesa ZPRP oraz trenera reprezentacji Polski Bogdana Wenty.

”Dopełnieniem naszej decyzji będzie podpisanie stosownej umowy z władzami miejskimi Wrocławia na organizację turnieju” – powiedział prezes Kraśnicki.

Jesienią ubiegłego roku Katowice (Spodek) i Wrocław (Hala Ludowa) wizytował Peter Muhlematter (sekretarz generalny IHF), gdy. organizator imprezy musi spełniać określone przez IHF wymagania, m.in. musi zapewnić sygnał telewizyjny z 14 kamer, a także zakwaterowanie drużyn, sędziów i oficjeli na odpowiednio wysokim poziomie.

Ocena przedstawiona przez IHF w obu przypadkach była pozytywna.

Jednakże przy wyborze wzięto pod uwagę, że Dolny Śląsk jest obecnie centrum polskiej piłki ręcznej. W ekstraklasie występując trzy zespoły z tego regionu: Interferie Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów i Miedź Legnica. W I lidze gra wielokrotny medalista mistrzostw Polski – Śląsk Wrocław.

Ważnym jest też fakt, że droga do srebrnego medalu Mistrzostw Świata w Niemczech – zdobytego przez polskich piłkarzy ręcznych w 2007 roku – rozpoczęła się właśnie we Wrocławiu od zwycięstwa nad zespołem Grecji. Nie bez znaczenia były również warunki finansowe oferowane przez włodarzy konkurujących ze sobą miast.

W turnieju zagrają zespoły narodowe Polski, Szwecji, Islandii i Argentyny. Dwie najlepsze drużyny awansują do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest