19 lutego 2008

Wicemistrz Afryki zamiast Japonii

Wybrzeże Kości Słoniowej, Chorwacja, Rumunia i Polska. To ostateczny skład olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego, w którym zagrają podopieczne Zenona Łakomego. Zawody odbędą się w Bukareszcie w dniach 28-30 marca br. Dwa najlepsze zespoły awansują do głównego turnieju olimpijskiego Pekin 2008.

W poprzedniej wersji uczestników, opracowanej przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej, w „polskiej grupie” miały grać Węgry (wystąpi w innym turnieju) i kwalifikant z Azji. Później pierwszy z wymienionych zespołów zastąpiła Chorwacja. Z kolei w miejsce Japonii (zagra w innym turnieju) wystąpi Wybrzeże Kości Słoniowej.

”Wicemistrz Afryki prezentuje porównywalny poziom co Japonia. Dlatego nie zajmowałbym się w ogóle spekulacjami czy dobrze, czy też źle się stało – ocenił trener Łakomy. – Drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej w finale, grając przeciw Angoli, zupełnie przyzwoicie się zaprezentowała”.

Szkoleniowiec dodał, że nagrania z meczów zespołu WKŚ powinna przekazać Federacja Tunezji. TVP czyni starania, aby pozyskać prawa do turnieju rozgrywanego w Bukareszcie. Wówczas mecze z udziałem Polek byłyby pokazywane w głównym programie tej stacji.

"Sprawa awansu najprawdopodobniej rozstrzygnie w pierwszym meczu z Chorwacją. To zespół porównywalny do naszego. My jesteśmy nawet na fali wznoszącej. Doszedł nowy przeciwnik. Miała być Japonia. Trener Łakomy pod tym kątem się przygotowywał. Zebraliśmy już cześć materiałów o tej drużynie. Teraz okazało się, że będziemy grali z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Nie sądzę, żebyśmy tego przeciwnika musieli się obawiać. Jest duża szansa, aby po raz pierwszy w historii nasze dziewczyny awansowały do igrzysk olimpijskich" – uważa Jerzy Noszczak szef wyszkolenia ZPRP.

Podział uczestników na turnieje:

TURNIEJ 1 (Lipsk, Niemcy):
Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Kuba

TURNIEJ 2 (Bukareszt, Rumunia):
Rumunia, Chorwacja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Polska

TURNIEJ 3 (Nimes, Francja)
Francja, Węgry, Japonia, Kongo.

Program TURNIEJU 2:

28 marca:
Chorwacja-Polska
Rumunia Wybrzeże Kości Słoniowej

29 marca:
WKŚ-PolskaRumunia-Chorwacja

30 marca:
WKŚ-Chorwacja
Polska-Rumunia.  

  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest