19 lutego 2008

Trener Łakomy gościł w Mielcu

Zenon Łakomy, trener kobiecej reprezentacji Polski, niedawno przebywał przed dwa dni w Mielcu, gdzie spotkał się z miejscowymi działaczami sportowymi z dawnych lat. Na Podkarpaciu w marcu br. polski zespół podejmie drużynę gospodarza najbliższych igrzysk olimpijskich – Chiny.

Był jakiś wieczór wspomnień? – szkoleniowca zapytał dziennikarz „Nowin”

– Wspominaliśmy tłuste lata Stali. Ja w ogóle trafiłem tu w ciekawy sposób, bo polecił mnie pan Pawlikaniec, trener… piłki nożnej. Klub to był taki Polski Real Madryt. Wspaniale wtedy obiekty, doskonale szkolenie i jacy sportowcy. Były prezes Stali Kazimierski i dyrektor WSK Ryczaj wykonali sporo dobrej pracy. Do dzisiaj utrzymujemy kontakt telefoniczny z Heniem Kasperczakiem, Grzesiem Lato,  Robertem Zawadą.

Za miesiąc wraca pan na Podkarpacie z reprezentacją…
– Zagramy dwa mecze z Chinkami. Szykujemy się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. Mecz w Rzeszowie będzie pierwszym pojedynkiem kontrolnym. Zapraszam do hali na Podpromiu. Potem gramy z Niemkami. Pracowałem w Niemczech 10 lat, znam się dobrze z trenerem więc podczas spotkań pozwolimy sobie na pewne eksperymenty np. poproszę go, żeby, zarządził indywidualne krycie jednej z moich zawodniczek. Będzie to moje trzecie podejście pod olimpiadę. Do Montrealu nie pojechałem z powodu kontuzji, potem jako trener męskiej kadry przegrałem kwalifikacje do Seulu dwoma bramkami z ZSRR, późniejszym mistrzem olimpijskim. Miałem wspaniały zespól z Waszkiewiczami, Wentą.

Podkarpackim rodzynkiem w kadrze jest młoda, sympatyczna Kinga Byzdra.

– Jest to jeden z największych talentów, jakie kobieca piłka ręczna w Polsce miała. Martwię się żeby się jej nie przytrafiła jakaś kontuzja. Przed Kingą wielka kariera. Już zadebiutowała na mistrzostwach świata jako najmłodsza uczestniczka, rzuciła piękną bramkę, zagrała, świetny mecz przeciwko Macedonii. Życzę każdemu trenerowi takiej zawodniczki.

X   X   X

Zenon Łakomy – 57 lat, trener reprezentacji Polski szczypiornistek. KARIERA ZAWODNICZA Stal Mielec KARIERA TRENERSKA Stal Mielec (juniorzy), Pogoń Szczecin (kobiety), Pogoń Szczecin (mężczyźni), Reprezentacja Polski (mężczyźni), Schwerin, Frendbek, Minden (Niemcy).

Więcej czytaj w "Nowinach"

ZOBACZ TAKŻE:

Reprezentacja ma priorytet

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest