18 marca 2008

Polsko–litewskie spotkanie w Nałęczowie

Na początku marca br. w Nałęczowie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz polskiego i litewskiego związku piłki ręcznej. Obradom przewodniczyli Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Pan Andrzej Kraśnicki i Prezes Litewskiego Związku Piłki Ręcznej (LHF) Pan Vytenis Povilas Andriukaitis.

Zaproszenie na to spotkanie otrzymali Panowie Jens Binek przedstawiciel firmy Hummel – sponsora drużyn reprezentacyjnych obu krajów oraz Bogusław Trojan Prezes Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej. Gospodarzami spotkania byli Panowie Wojciech Gucma Prezes Zarządu Z.L. „Uzdrowisko Nałęczów” S.A. i  Andrzej Kozłowski Dyrektor w tejże spółce, która jest kolejnym sponsorem ZPRP.


Prezesi Vytenis Povilas Andriukaitis i Andrzej Kraśnicki

W czasie dwustronnych spotkań poruszono tematy;

– spraw międzynarodowych w kontekście mających się odbyć w bieżącym roku wyborów do władz EHF i IHF oraz reprezentacji w tych federacjach przedstawicieli obu krajów, a także omówiono nowe zasady przeprowadzania kwalifikacji do Mistrzostw Europy mężczyzn, które EHF wprowadza w bieżącym roku;

– strona polska przedstawiła strukturę organizacyjną ZPRP, a także zapoznała gości z obowiązującym w Polsce systemem licencji dla trenerów, zawodników i sędziów, przekazała również swoje doświadczenia wynikające z prowadzenia działań marketingowych i współpracy z telewizjami;

– ustalono, że w kursokonferencji polskich sędziów jako obserwatorzy wezmą udział przedstawiciele litewskiej Komisji Sędziowskiej, a polscy sędziowie wygłoszą wykłady w czasie seminarium sędziowskiego na Litwie;

– dyskutowano o wspólnym organizowaniu imprez sportowych dla zawodników w różnych kategoriach wiekowych, a także o wymianie doświadczeń pomiędzy trenerami obu krajów.

Uczestnicy zadeklarowali chęć współpracy w celu lepszego rozwoju piłki ręcznej w obu krajach i wzmocnienia ich pozycji we władzach europejskiej i światowej piłki ręcznej. Stosowna umowa o współpracy zostanie podpisana w czasie spotkania na Litwie, do odbycia którego zaprosił Prezes LHF.

Oprócz prowadzących obrady prezesów obu federacji w spotkaniu ze strony litewskiej uczestniczyli: Algimantas Pavilonis członek Prezydium LHF, Jolanta Jankeviciene – Sekretarz Generalny LHF, Grigorij Guterman – Przewodniczący Komisji Sędziowskiej LHF, Mindaugas Mocevicius – członek Zrzeszenia Trenerów LHF i  Sarunas Bartkus – menadżer LHF. ZPRP reprezentowali: v-ce Prezesi Henryk Szczepański i Ryszard Mach, a także Marek Szajna – Sekretarz Generalny i Marek Góralczyk Dyrektor Biura. 

Spotkanie z przedstawicielem Hummel Jensem Binek oraz Hummel Polska Markiem Kundą było z kolei okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy oraz do zapoznania się z planami na przyszłość. Rozpoczęto też rozmowy o ewentualnym przedłużeniu na kolejne lata umowy pomiędzy ZPRP i Hummel.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest