18 marca 2008

Dobry znak

W kaliskiej hali Winiary Arena, w dniach 20-22 marca, rozegrany zostanie Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 20. W tej prestiżowej imprezie wezmą udział reprezentacje Austrii, Polski, Portugalii i Ukrainy. Dwie najlepsze drużyny awansują do finałów, które odbędą się 25 lipca-3 sierpnia w Bukareszcie.

Turniej będzie pierwszym międzynarodowym akcentem ogólnopolskich obchodów jubileuszu 90.lecia powstania szczypiorniaka, które organizowane będą w tym roku w Kaliszu we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce.

”Na miejscu mamy bardzo dobre warunki pobytu – zachwala Ryszard Skutnik trener polskiego zespołu, który został zakwaterowany w hotelu tuż przy wspomnianej hali. – Od ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów w Bahrajnie praktycznie spotkaliśmy się po raz pierwszy w najsilniejszym składzie. To dobry znak. Poza jedną osobą nie ma kontuzji”.

Na zdrowie narzeka tylko Piotr Wyszomirski. Bramkarz Azotów Puławy przechodzi rehabilitację kolana w Lublinie. Na zgrupowanie przyjedzie w środę.Nasi zawodnicy codziennie oglądają materiały filmowe o swoich najbliższych rywalach.  „W meczu otwarcia zagramy z Portugalią. To niebezpieczny zespół. W ataku prezentuje większą wartość. Niczym nas nie powinien zaskoczyć” – uważa polski szkoleniowiec.

Drugim naszym przeciwnikiem będzie Ukraina, która zdaniem trenera Skutnika prezentuje tradycyjną szkołę rosyjską. Polski sztab szkoleniowy dysponuje nagraniem meczu Ukraina – Rosja. „Ten materiał może być złudny, ale widać że Ukraińcy są zdecydowanie słabsi od nas. O Austriakach nie mamy żadnych nagrań. Gramy z  nimi dopiero trzeciego dnia i do tego czasu bacznie im się przyjrzymy w Kaliszu” – kończy Skutnik.Turniej rozpoczyna się w czwartek 20 marca i trwa trzy dni. Bilet wstępu na jeden dzień rozgrywek kosztuje 5 złotych. Zorganizowane grupy młodzieży szkolnej zapłacą za wejście do hali symboliczną złotówkę.Wiceprezydent Kalisza Tadeusz Krawczykowski, który jest wiceprzewodniczącym Komitetu Organizacyjnego, zapewnił iż Turniej będzie miał odpowiednią oprawę artystyczną. Nie zabraknie zabaw, konkursów, a więc i nagród dla publiczności. Organizatorzy liczą, że kaliszanie licznie przybędą do hali Winiary Arena, by kibicować szczypiornistom.

Program Turnieju 

Czwartek, 20 marca 

godz. 17.00 mecz POLSKA-PORTUGALIA
godz. 18.30 otwarcie Turnieju
godz. 19.15 mecz AUSTRIA-UKRAINA

Piątek, 21 marca   

godz. 15.00 mecz PORTUGALIA–AUSTRIA
godz. 17.00 mecz UKRAINA-POLSKA
Sobota, 22 marca   

godz. 10.00 mecz PORTUGALIA-UKRAINA
godz. 12.00 mecz POLSKA –AUSTRIA
godz. 13.30 zakończenie Turnieju – wręczenie nagród

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest