19 marca 2008

Chinki wyjadą bez zwycięstwa

Polska po raz drugi wygrała w towarzyskim meczu piłkarek ręcznych z Chinkami. W Lublinie podopieczne Zenona Łakomego zwyciężyły 27:21 (15:10). Spotkania w Polsce są dla Chinek etapem przygotowań do Igrzysk w Pekinie. Ich kolejnym rywalem będzie Hiszpania.

Trener Zenon Łakomy uznał, że spotkania z silną reprezentacją Chin miały istotne znaczenie w przygotowaniach do bukareszteńskiego turnieju, bo niemal wszystkie powołane zawodniczki miały okazję potwierdzenia swoich umiejętności i aktualnej dyspozycji. Przed wyjazdem do Bukaresztu Polki rozegrają jeszcze dwa kontrolne mecze z Niemkami 24 i 25 marca w Niemczech.

Fot. Emilia Rogucka atakuje chińską bramkę 

"Spotkanie w Lublinie było już lepsze w naszym wykonaniu niż dzień wcześniej w Rzeszowie. W czwartek po drugim treningu podam szesnastoosobowy skład zawodniczek, które wyjadą do Niemiec i Rumunii. Tam dołączą do ekipy reprezentantki młodzieżówki Kinga Byzdra i Klaudia Pielesz i z tego grona będę wybierał turniejową czternastę. W piątek kończymy zgrupowanie w Lublinie, by w pierwszy dzień świąt spotkać się na Okęciu" – powiedział Zenon Łakomy.

PolskaChiny 27:21 (15:10)
POLSKA: Chemicz, Sadowska – Jacek 2, Malczewska 7, Załęczna 2, Goraj 1, Damięcka, Siódmiak 1, Polenz, Wolska, Wilanowska 1, Duran 2, Chudzik, Rogucka 3, Tyda 7, Rola 1. Kary: 4 min.
CHINY: Huang Hong – G.Liu,– Wei 2, Y.Liu 2, J. .Liu, Yang 1, Wang 6, X.Liu 4, Sun, Wu 4, Huang Dong 2. Kary 12 min.
Sędziowali: Vakula, Ljudovik (obaj Ukraina). Widzów 2000.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest