24 marca 2008

Polki przegrały z Niemkami

Niemcy wygrały z Polską 36:27 (16:11) w Salzgitter w pierwszym z dwóch towarzyskich meczów piłkarek ręcznych. Rewanż zaplanowano na wtorek w Celle. Obie reprezentacje przygotowują się do olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych (28-30 marca).

Trenerzy obu drużyn umówili się, że wpiszą do protokołu po 16 zawodniczek. Szkoleniowcy mogli też wykorzystać po dwie przerwy na żadanie w każdej połowie meczu.

Niemki, który zagrały na własnym terenie po raz pierwszy od zdobycia w grudniu ub.r. brązowego medalu mistrzostw świata od pierwszych minut narzuciły szybkie tempo gry. Gospodynie prowadziły nawet 9:1. Później po roszadach personalnych Polkom udało odrobić się część strat.

“Niemki świetnie wprowadziły się do meczu. Ostatni raz przed turniejem kwalifikacyjnym próbowałem różnych ustawień na boisku. Każda z skrzydłowych zagrała po pół godziny. Obrotowe także grały po tyle samo minut. Jedynie większe obciążenia otrzymały podstawowe rozgrywające“ – mówi trener Zenon Łakomy.

Bardzo dobre zawody zaliczyła Karoliona Kudłacz (nie zawiodła przy trzech rzutach karnych), która w reprezentacji zagrała po raz pierwszy od czasu wyleczenia kontuzji śródstopia. Mniej na boisku przebywała Dorota Malczewska, która uskarżała się na problemy żołądkowe.

“Coś niedobrego stało się dla piłki ręcznej – komentuje polski szkoleniowiec decyzję Trybunału Arbitrażowego MKOl, który „poprzestawiał“ skład grup turniejów kwalifikacyjnych. – Musimy szybko przygotować się pod kątem dwóch innych rywali. Inaczej nie mamy po co jechać do Bukaresztu. Cały nacisk kładziemy na pierwszy mecz z Węgierkami“.

Niemcy-Polska 36:27 (16:11)Niemcy: Englert, J. Krause, Woltering – Härdter, Stange, Jurack 8/1, Rösler 2/1, Wörz 2, A. Müller 2, Loerper 1, Hering 4, N. Krause 6/1, Neukamp 2, Baumbach, Melbeck 4, Althaus 5/1
POLSKA: Łącz, Sadowska – Jacek 4, Malczewska 1, Załęczna 1, Niedźwiedź-Cecotka 5, Majerek 1, Polenz 1, Wolska 1, Kudłacz 10, Duda 1, Chudzik 1, Rogucka 1, Duran, Pielesz, Damięcka. Kary 6 min.
Sędziowali: Andersen/Sødal (obaj Norwegia). Widzów: 1325