25 marca 2008

Niemki po raz drugi lepsze

W drugim towarzyskim meczu piłkarek ręcznych rozegranym w Celle Niemcy pokonały Polskę 33:27 (22:12). Dzień wcześniej Niemki wygrały 36:27.

W rewanżowym spotkaniu powtórzyła się sytuacja z pierwszego meczu. Brązowe medalistki ostatnich mistrzostw świata od pierwszych minut zaczęły szybko powiększać przewagę. Później kontrolowały przebieg zawodów.

”Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była kiepska. Po przerwie było już znacznie lepiej. Od 20 min graliśmy bez Karoliny Kudłacz, której odnowiła się kontuzja śródstopia. Dałem też odpocząć Dorocie Malczewskiej. Z dobrej strony pokazała się Klaudia Pielesz, która w drugie połowie pomogła nam zdobyć kilka bramek. Emilia Rogucka też wypadła pozytywnie, podobnie jak w bramce Małgosia Sadowska. Iwona Niedźwiedź-Cecotka jest zmęczona sezonem” – mówił bezpośrednio po meczu trener Zenon Łakomy.

Zdaniem polskiego szkoleniowca ostatnie sprawdziany przed wyjazdem do Bukaresztu na kwalifikacje olimpijskie były pożyteczne. "Nie chodziło nam w tym przypadku o poprawienie statystyk, ale o rywalizację z silnym rywalem. Niemki pokazały wiele super zagrań” – zakończył Łakomy.

Polski trener we wtorek ogłosił 16-osobową kadrę, która pojedzie do Rumunii. Na miejscu organizatorom turnieju zostanie podana lista 14 zawodniczek.