1 kwietnia 2008

Oświadczenie Kolegium Ligi ZPRP

Prezydium Kolegium Ligi ZPRP na posiedzeniu w dniu 19.03.08r., po zapoznaniu się z materiałami prasowymi oraz dokumentacją rozgrywek, wyraża ubolewanie, że nie wszystkie zawody 22 kolejki ekstraklasy kobiet i mężczyzn odbywały się w sportowej atmosferze i nie przebiegały w duchu „fair-play”.

Z braku dowodów Kolegium Ligi ZPRP nie jest w stanie przedstawić konkretne zarzuty. Oświadcza jednak z całym naciskiem, że w przypadku stwierdzenia wątpliwości co do prawidłowego, zgodnego z duchem sportowej rywalizacji przebiegu zawodów, zwróci się do organów ścigania o przeprowadzenie dochodzenia.

W celu ograniczenia możliwości podobnych zdarzeń, w następnym cyklu rozgrywek Kolegium Ligi ZPRP wprowadzi zasadę, aby 2 ostatnie kolejki rundy zasadniczej i 2 ostatnie kolejki IV rundy rozgrywek rozpoczynały się o tej samej godzinie. Jedynym wyjątkiem będą zawody z udziałem zespołów, które będą uczestniczyć w rozgrywkach pucharowych EHF. Zawody z udziałem tych drużyn zostaną rozegrane awansem.

Kolegium Ligi ZPRP ma nadzieję, że zespoły zawsze będą się kierować wyłącznie zasadami „fair-play”, a nie doraźnymi kalkulacjami co do wygodniejszej pozycji w dalszej części rozgrywek.

Przewodniczący Kolegium Ligi

Andrzej Jung

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest